Вона плаває у холодній воді як рибка

07.01.14, 13:00

Наталія Сєрая, яка встановила в Тюмені два рекорди Росії в холодовому плаванні за тривалістю марафонської дистанції - 1050 метрів і тривалості - 32 хвилини 27 секунд, світовий командний рекорд в Беринговій протоці, прибула в рідний Світловодськ з Москви. 3 січня вона дала справжній майстер-клас з тривалого знаходження в крижаній воді Кременчуцького водосховища.


У  довгоочікуваний приїзд Наталії в Світловодськ (не важко здогадатися, про що вона нас попросила!) - на неї вже чекала ополонка, щоб вона могла не тільки розповісти про своє захоплення, а й продемонструвати можливості разом з її московським наставником - Миколайовичем Додоновим, головою клубу моржів в Строгіно, які мають 30 -річний досвід загартовування.


Ми легко домовилися з Олександром Форостяним - організатором щорічного купання в ополонці 19 січня, на Хрещення більше двох сотень светловодцев біля ресторану " Бриз". У п'ятницю вранці Саша вирубав велику ополонку і радісно зустрічав всіх, хто вирішив поплавати або просто подивитися, як це роблять інші. Спасибі йому величезне!


Відразу скажу, що енергії Наталії вистачило на всіх присутніх. Її ентузіазм і радісне сприйняття життя заразливі. Думаю, що у кожного з нас виникло бажання хоч раз подолати себе і зануритися в крижану воду!


Прямо на льоду відбулася імпровізована прес-конференція. Насамперед, Наталя щиро дякувала своїх батьків - тата Олександра Івановича , який 3 роки тому привів її в крижану купіль, відкрив їй шлях до здоров'я і маму Валентину Григорівну, для якої благополуччя родини - найважливіше в житті. Всю шкільне життя під керівництвом тата Наталія бігала вранці, через " не хочу", вчилася бути сильнішими за своїх слабкостей .


Потім, Наталя розповіла про Перший Міжнародний Міжконтинентальний заплив через Берингову протоку, який проходив в рамках спільного російсько-американського проекту "Чукотка - Аляска - 2013". Старт запливу відбувся в 16 годин 24 хвилини 5 серпня на мисі Семена Дежньова ( Чукотка, Росія ), а фініш в 16 годин 52 хвилини 11 серпня на мисі Принца Чарльза Уельського (Аляска, США ).


66 плавців- любителів та професіоналів холодового плавання з 17 країн , з 5 континентів і 15 суб'єктів Російської Федерації протягом 6 діб , долаючи леденять хвилі і пронизливий вітер , брали штурмом Берингову протоку. Протяжність маршруту склала 134 кілометри з урахуванням зносу північного і південного течій і постійного північного вітру . Вона була учасницею цього унікального запливу через 2 океану і учасницею командного світового рекорду . Про це ми докладно писали раніше.


2013 був значущим для спортсменки. Крім того що вона встановила 2 рекорди Росії в Тюмені, світової командний рекорд в Беринговому протоці, вона успішно подолала марафонські дистанції в Мурманську - 1050 метрів; в Севастопольській бухті -1500м при температурі +6 градусів; у Великому Новгороді - 840 м, 1300 м і 4000 м, заплив по річці Волхов 9 травня починався з озера Ільмень, у якому тільки зійшов лід; перепливла Волгу шириною 2000 метрів у Волгограді зовсім недавно , в листопаді. Це був екстремальний заплив: хвилювання і вітер проти течії, стояча хвиля, температура води +7 градусів, велика холодова навантаження.


На останньому запливі через Волгу Наталія прийшла до висновку, що марафони не треба робити масовими , оскільки область впливу холоду на людину ще мало вивчена , але те , що загартовування і клубна система приносять величезну користь всім, хто займається цим регулярно, вона нітрохи не сумнівається: "Крижана вода, якщо її приймати дозовано приносить здоров'я. У вас теж є шанс. Досить 2 рази на тиждень пірнати в ополонку. Добре навіть 1 раз на рік ! Ви забудете , що таке простудні захворювання ! Рекомендую всім спробувати. Холодна вода для всіх холодна і кожного разу треба себе переборювати. Відомо, що температура внутрішніх органів людини після виходу з крижаної води підвищується до 43 градусів і всі мікроби знищуються, а це благо для організму. Від моржів йде пара , тому нам і кажуть: " З легким паром! " Людина відчуває тепло, йому не хочеться одягатися він може навіть давати інтерв'ю ".


Ось у цьому ми переконалися, коли Наталя, Віталій , Олександр Іванович, Ростислав Скалацький та Ігор Поляков перейшли до водних процедур. Не дивно, що Наталя виявилася найстійкішою з моржів ! Вона найдовше перебувала у воді, розмовляла з присутніми, позувала для фото і відеокамер і одягатися зовсім не поспішала . Ми замерзли в куртках, шубах і дублянки, до слова сказати. Попереду у Наталії величезні плани. Цілком можливо, їй підкориться протоку Лаперуза!


За матеріалом сайту "Світловодськ"


PlanA - Майбутне варто планувАти

Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день !Да,псориаз лечат на озере,некоторые получают небольшое облегчение,у других людей более прогрессивное…
Юра .Голубые озера
Есть ли домики для отдыха на голубых озёрах если можно номер телефона
Сергей .​Отельный комплекс "Государь" и кафе-ресторан "Розмарин"
Являюсь регулярным посетителем ресторана (уже даже скидочную карту выдали). Так вот, мои впечатления - готовят…