День Вінграновського в бібліотеці

07.11.2016
07.11.2016

7 листопада о 10.10 та о 13.15 саме в день народження визначного, талановитого поета, сина українського степу Миколи Вінграновського відбудеться показ фільму «Сіроманець». Його ім’я дороге кожному шанувальнику українського художнього слова. Вдало поєднуючи у своїй творчості роботу в кінематографі та літературі він залишив нам багату спадщину: фільми, поезію, роман.

У 1989 році вийшов фільм Петра Марусика «Сіроманець». Сценарій до нього Микола Вінграновський написав за мотивами власного однойменного оповідання, опублікованого в 1977 році. Вступне слово - Світлани Ушакової, завідуючої відділом мистецтв, яка представить кіноспадщину Миколи Вінграновського.

З бібліографією його унікального поетичного материка гостей познайомить бібліотекар Наталія Чуприна.

Запрошуємо на перегляд людей, які цікавляться творчістю та спадщиною цього видатного митця.

Захід відбудеться за адресою : м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.

Вхід – вільний.

Довідка
Микола Степанович Вінграновський (1936 -2004) - український письменник-шестидесятник, режисер, актор, сценарист і поет. Народився в 1936 році в селі Богопіль (нині Первомайськ) Миколаївської області. Згадуючи своє дитинство, письменник стверджує, що змалечку пам’ятав лише степ: “скрізь, куди не глянь степ, степ і степ”. Не знав він тоді ще ні Дніпра, ні Довженка. А потім була війна, тяжкі повоєнні роки. Закінчив Інститут кінематографії в Москві, де познайомився з Олександром Довженком, який мав значний вплив на формування поета.

Перша поетична збірка “Атомні прелюди” вийшла в 1962 році, а через п’ять років побачила світ друга збірка “Сто поезій”.

Навчався на акторському відділі Київського інституту театрального мистецтва. Ще студентом зіграв головну роль у художньому фільмі "Повість полум'яних літ", автором якого був Олександр Довженко. Автор книжок віршів "Атомні прелюди", "Сто поезій", "Поезії", "На срібнім березі", "Київ", "Губами теплими і оком золотим", "Цю жінку я люблю", повістей "Первінка", "Сіроманець", "У глибині дощів", "Літо на Десні", роману "Северин Наливайко". У дитячу літературу Микола Вінграновський прийшов на початку шістдесятих років, коли в журналі “Ранок” з’явилися оповідання “Бинь-бинь-бинь” і “Чорти”. Тоді ж були надруковані і його перші вірші для дітей, які увійшли в окрему збірку “Андрійко-говорійко”, а трохи пізніше побачили світ такі оригінальні книжки поезій: “Мак”, ”Літній ранок”, “Літній вечір” та інші. Лауреат Державної премії України імені Т. Г. Шевченка, літературної премії "Благовіст", Міжнародної премії Фундації.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!