Кнюхова криниця

Категории: Достопримечательности

село Синьки, Ульяновський район

Кнюхова криниця розташована неподалік села Синьки в Ульяновському районі. Як і сусідні села, Синьки потопають у зелені садів, а з тієї зелені виглядають голубі хати, криті шифером. У полях біля села знаходиться живильне джерело, яке називають Кнюхова або Вікторова криниця.

У давнину у цій місцевості була велика дорога, вздовж якої стояли хати. В одній поселився заможній чоловік, звати його було Віктор, а прізвисько Кнюх. Через дорогу від обійстя чоловік знайшов джерело і розкопав його. Відтоді кожний подорожний міг втамувати спрагу цілющою водою, і невдовзі люди розширили криницю. У жарке посушливе літо сюди йшли виливати воду і таким чином просили у Бога дощу. Цей звичай зберігся і до сьогодні. З роками село відмирало, тож криничка залишилась серед поля. Нещодавно туди приїздили експерти і брали пробу води. Як показали досліди, вода і справді має лікувальні властивості.

Як доїхати? З північного боку, за 20 кілометрів від районного центру Ульяновка, на двісті дев’яносто п’ятому кілометрі траси «Київ – Одеса», розташоване велике і мальовниче село Синьки. Дістатися до села Синьки можна із Ульяновки, що розташована від Кіровограду на відстані у 193 кілометри. В Ульновці потрібно виїхати на трасу Е95, проминути село Станіславове (до нього 7 кілометрів), і далі не пропустити дорогу на Синьки, яка повертатиме праворуч.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!