Ландшафтний заказник "Шумок"

Категории: Достопримечательности

cелов Великодрюкове, Бобринецький район

Цікавий в ценотичному, флористичному фауністичному відношенні комплекс зберігається в ландшафтному заказнику загальнодержавного значення "Шумок" площею 120,1 га. Він займає вузьку заплавну частину долини річки Бобринки та прилеглі схили.

Тут представлені різні рослинні угруповання - петрофітні, степові, лучно-степові та прибережно-водні. На схилах - численні гранітні камені. В тріщинах скель дивують нас своїми ліловатими квітками куртини гвоздики прибузької, занесеної до Червоної книги України. Поруч росте цибуля жовтувата. Тут можна зустріти белевалію сарматську з сірувато-фіолетовими розчепіреними суцвіттями, гадючу цибульку занедбану та рястку Фішера з білими багатоквітковими суцвіттями. У верхній частині схилів панує карагана кущова, подекуди бачимо кущі кизильника чорноплідного - характерного для гранітів чагарнику. На інших схилах переважають степи і остепнені луки, на яких домінують тонконіг вузьколистий і келерія гребінчаста, а іноді - типчак. Серед різнотрав'я поруч із синіми голівками миколайчиків рівнинних можна побачити блідо-жовті квіти шавлії австрійської, нерідко зустрічаються подорожник степовий та суниці зелені, відблискують сріблом куртини ковили волосистої та келерії гребінчастої. На знижених ділянках угруповання складають вологолюбні види слабозасолених місцезростань - це угруповання мітлиць повзучої з куртинами схеноплекту Табернемонтана, бульбокомишу скупченого, алтеї лікарської.

В неширокій заплаві р. Бобринки зустрічаються зарості осок побережної та чорноколосої, куничника очеретяного, очеретянки звичайної, поблизу зростають півники болотні, частуха подорожникова, вех широколистий, плакун верболистий та ін. В заказнику наявний унікальний фауністичний комплекс, що включає представників гідрофільної, ксерофільної та петрофільної фауни. На надзаплавній терасі є поселення степового тхора - рідкісного виду, занесеного до Червоної книги України. З птахів тут мешкають жайворонок малий і канюк звичайний. Серед безхребетних домінуючою групою є комахи, зокрема дрібні двокрилі і трав'яні клопи, зареєстрований ще один вид, занесений до Червоної книги України, - джміль глинистий. Серед гранітних скель часто можна побачити прудку та зелену ящірок. В прибережно-водній смузі тримається багато птахів, в тому числі крижень, ворона сіра, лелека білий. Часто зустрічаються вуж звичайний і різні види жаб.

За межами заказника, але поруч із ним, мешкають лисиця звичайна, заєць сірий, а з птахів - ворона сіра, одуд, соловейко східний, сорока та інші. Заказник "Шумок" - невелика мальовнича ділянка з цікавим природним комплексом, пише сайт Область (фото - сайт Природа и туризм Кировоградской области)


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Umanska E."Лісова коза" запрошує у гості
Добрий день, а можна отримати якісь контакти, щоб домовитись на інший день?
Вікторія .База відпочинку “На гачок”
Відпочивали на базі сьогодні - 01.07.2020 - класний пляж! Ми приїхали біля 8.30 ранку, нас без проблем пустили (вхід на…
Вікторія .Частный зоопарк в селе Озера
А у них (у зоопарка) є свій сайт? Дайте посилання, будь ласка.