Мистецький факультет - колишній готель "Версаль"

Категории: Достопримечательности

Кировоград, улица Дворцовая, 5/5

Ця пам’ятка містобудування та архітектури - колишній житловий будинок, який було зведено у  1875 році. Будівництво велося на кошти поміщика К.В.Соколова-Бородкіна, в подальшому і до радянських часів будинок належав цьому поміщику. Автор проекту  - А.М.Достоєвський, сам дім збудований в архітектурному стилі еклектики з використанням елементів «класицизму», «бароко». У 90-х роках ХІХ століття житловий будинок було переобладнано на готель, який отримав назву «Версаль».

За період від часу будівництва до 1917 року, в об’ємно-просторовій композиції будівля дещо змінювалася в об’ємі: виконані добудови (можливо чотири - п’ять), три з яких частково збереглися. Нині будівля габаритними розмірами 28,50х 43,00 м. значно змінила свої основні об’єми. Будинок в плані складної форми, складається з кількох прямокутних об’ємів,  двоповерховий, в кутовій частині на три поверхи - у вигляді мезоніну, під частиною будівлі влаштовані підвальні приміщення (можливо площа підвальних приміщень була більшою і на даний час засипана ґрунтом).

Акцентом архітектурного рішення головного фасаду з вул. Дворцової є масивний винос у вигляді еркера над парадним входом. Віконні отвори еркеру мають півциркульне завершення, розташовані на незначній відстані і створюють вигляд аркатури, формою відрізняються від інших віконних отворів, чим виділяють площину еркера та парадний вхід з загального сприйняття головного фасаду. Об’єм парадного входу та об’єм мезоніну вносить асиметрію в розробку головного фасаду з вул. Дворцової. Фасад з провулку Театрального є ідентичним (в деталях та розмірах) частині фасаду з вул. Дворцової, відмінним в побудові фасаду є збудований двоповерховий об’єм з влаштованим під ним арочним проїздом на територію двору.

На даний час будівля використовується під навчальний заклад - як Мистецький факультет Кіровоградського державного педагогічного університету. Реставрація фасадів будинку-пам'ятки архітектури Колишній готель "Версаль", по вул. Дворцовій , 5/5 в м.Кіровограді розпочалась у 2013 році на замовлення Управління капітального будівництва обласної державної адміністрації.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Кемпинг "У Алены"!Проживание в палаточном городке на берегу Серебрянного озера!!!!Новые трехместные палатки высотой…
Костя .Легенды и реальность замка Шуваловых
Проведу екскурсію по місту Тальному та по палацу графа Шувалова, старий номер втрачений , ось новий 0972220158. У зв*язку…
Вікторія .Музей Эльворти - завода "Красная Звезда"
Марк, на нашому сайті ми публікуємо цікавинки із різних музеїв - щоб отримати фото саме з цього, вам варто звернутися…