Бібліотека нового формату: створюємо разом!
01.11.13, 14:16
Цього тижня в обласній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбулася найважливіша подія року для професіоналів бібліотечної справи – Міжнародна науково-практична конференція „Трансформація бібліотечного простору – шлях до „Відкритої бібліотеки”».
Головну доповідь - "Кіровоградська ОУНБ ім. Д.І.Чижевського на шляху до „Відкритої бібліотеки”» – презентувала директор обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського Олена Миколаївна Гаращенко, зазначивши, що на сучасному етапі суспільні трансформації впливають на бібліотеки настільки рішуче, що змінюють не лише всю систему бібліотечної роботи і бібліотечних ресурсів, але й вперше ставлять питання про „межі” бібліотечного простору і самих основ існування традиційних бібліотек та їхніх функцій.
Учасниками конференції стали й наші колеги та партнери з Польщі. Так, директор Дольношльонської публічної бібліотеки ім. Т. Микульського, автор архітектурних бібліотечних проектів у Польщі та Чехії Анджей Тивз, який розповів про сучасні тенденції у дизайні інтер’єрів бібліотек на прикладі Дольношльонської публічної бібліотеки ім. Т. Микульського.
Подальша робота конференції відбувалася у багатосекційному форматі. Учасники заходу мали можливість взяти участь у двох дискусійних платформах. Найважливіша для фахівців і в змістовому, і в технологічному сенсі платформа – „Бібліотечні корпоративні мережі. Технології сучасних бібліотек: перспективи розвитку”, де спікери детально розповідали про технологічні інновації: корпоративні проекти, електронні каталоги та ін.
Трансформація бібліотеки, спрямована на відкритість, можлива лише за умови зміни професійної свідомості бібліотечних працівників. Ініціювати такі зміни і мав на меті майстер-клас „Сучасна бібліотека – сучасний бібліотекар: трансформація професійної свідомості”.
Відчувати виклики суспільного середовища, реагувати на зміни у потребах користувачів, знаходити партнерів та однодумців, поєднувати різні напрямки та стилі роботи – якості, безперечно, потрібні бібліотеці, яка прагне бути центром життя громади. Саме ці питання й визначили зміст дискусійної платформи „Комунікативна функція – головний чинник у соціокультурній діяльності бібліотек”.
Заступник директора Кіровоградської ОУНБ ім.Д.І. Чижевського Оксана Ткаченко розповіла про різноманітні сервіси, які зробили головну книгозбірню області привабливою для людей з функціональними обмеженнями, відкрили безмежний світ інформації через можливість навчатися комп’ютерній грамотності за допомогою спеціалізованих програм, опановувати шрифт Брайля, розвивати творчі здібності на заняттях з майстрами декоративно-ужиткового мистецтва.
„Письменник у бібліотеці” – таку назву мала одна з секцій конференції, адже майстри слова дійсно постійно присутні у бібліотечному просторі: незримо – як автори текстів та реально – як особистості, зустрічі і спілкування з якими прагнуть читачі і, нарешті, як користувачі бібліотек. Одразу п’ять представників красного письменства обговорювали з бібліотекарями можливі сфери співпраці: голова обласної організації Національної спілки письменників України, письменник і публіцист Василь Бондар, фантаст Олексій Корепанов, автори поетичних і прозових творів Ольга Полевіна та Олександр Архангельський, а також письменник і сценарист Олександр Жовна.
Відкритість бібліотеки для співпраці з громадським сектором учасники конференції мали змогу обговорити на дискусійній платформі „Як зробити партнерство громадської організації та бібліотеки ефективним”. Учасники конференції відзначили високий рівень організації заходу, оскільки конференція була багатосекційною, складалася з різних дискусійних платформ і це дало змогу охопити більше питань і обмінятися досвідом зацікавленим групам учасників. Польських колег вразила активність та нестандартний підхід до роботи бібліотекарів України, багато ідей вони запозичать для роботи Дольношльонської публічної бібліотеки ім.Т.Микульського. Учасники конференції з усієї України пересвідчилися, що багато лишається невирішених проблем, але кожна бібліотека має здобутки, якими варто пишатися, досвід, який варто поширювати.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?