Любов моя – ТЕАТР!

28.03.14, 12:30

 27 березня 2014 року в Кіровоградському обласному художньому музеї  відкрито експозицію, присвячену Міжнародному дню театру.

  Міжнародний день театру відзначається щорічно, починаючи з 1962 року.  Свято встановлене в 1961 році у Відні на ІХ Конгресі Міжнародного інституту театру – це міжнародна театральна організація, заснована ЮНЕСКО в 1948 році у Празі. Цього дня у всьому світі проходять кращі спектаклі, до цього свята приурочуються прем’єри вистав.

  Біля витоків  українського професійного театру стояли видатні корифеї української сцени: М.Кропивницький, І.Карпенко-Карий, М.Садовський, П.Саксаганський, М.Заньковецька. У 1882 році  на сцені театру у Єлисаветграді (теперішньому Кіровограді) відбулась прем’єра «Наталки-Полтавки» за І.Котляревським.

 У 2012 році, після реконструкції  Кіровоградський академічний обласний  український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького який по праву вважається першим українським професійним театром знову відкрив свої двері для відвідувачів. На сьогодні наш театр є провідним закладом культури,  центром театрального життя.  В його репертуарі – п’єси українських і  російських драматургів,  класиків,  української, російської та світової драматургії.

Експозиція «Любов моя – ТЕАТР»  присвячена  як діяльності самого храму театрального мистецтва, так і творчості заслуженого діяча мистецтв УРСР, головного художника театру Єрьоменка Василя Георгійовича (1919 – 2002).

Адже  у театрі  гра артистів  не має сенсу без чудово оформленої сцени, без необхідних декорацій, без прекрасно підібраних костюмів. Ні один театр світу:  професійний чи самодіяльний, дитячий чи дорослий, драматичний чи комедійний не обходиться без послуг  справжніх театральних фахівців своєї страви - художників оформлювачів, художників – декораторів, художників сценографів, художників – освітлювачем тощо. Саме такою роботою займався все своє життя театральний художник, наш земляк Єрьоменко В.Г.

  Народився Василь Єрьоменко 16 грудня 1919 року у селі Дмитрівці Знам’янського району. Після закінчення школи навчався на художньому відділенні Херсонського училища керівників колективів художньої самодіяльності, потім був призначений на роботу  у Рівненський театр. Перша п’єса, яку оформлював молодий художник була «Наталка Полтавка»,  сценографія вистави та талант акторів справила на молодого митця величезне враження.

   З 1944 по 1980 роки Василь Георгійович працював у театрі імені Кропивницького на різних посадах: художник-декоратор, завідуючий постановочною частиною, художник-постановник та головний художник театру з 1966 року. Працюючи у театрі, оформлював вистави, які користувались у глядачів великою популярністю – «Маруся Богуславка» М.Старицького, «Дай серцю волю, заведе в неволю» М.Кропивницького, «Хазяїн» І.Карпенка-Карого, «Король Лір» В.Шекспіра та багато інших. Про Василя Єрьоменка його колеги говорили, що він оволодів театральною магією сценографа.

    А сам майстер про себе  казав: «Я – художник. І те, що все моє життя  присвячене театру, вважаю великою удачею для себе. На сцені повинно бути красиво. Найвища нагорода художнику – коли відкривається завіса, а в залі лунають оплески!».

 В експозиції представлені ескізи декорацій до театральних вистав «Коли в серці весна» за п’єсою В.Козіна ,  «Сонячний дім»  Сімукова , «Маріне» Бараташвілі та різноманітні ескізи театральних костюмів  до  спектаклю «Дума про Британку» Ю.Яновського, «Хрест життя» І.Карпенка-Карого і «Закохана витівниця» Лопе де Вега.

Ці твори з репертуару нашого театру були представлені широкому глядачу протягом всього часу, коли там працював В.Г.Єрьоменко.

 В 2000 році художником було передано до фондів Кіровоградського обласного художнього музею колекцію робіт на театральну тематику.

   Зберігач фондів І категорії Кіровоградського обласного  художнього музею О.В.Шаповал

Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Юля .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Добрий вечір,мені потрібна ваша допомога
Виктор .Комплекс "Хащуватська трагедія"
Миле Хащувате, Серцю рідний край. Обрієм крилатий Бузький водограй. Небо синьооке, Сонцем на поріг. Відчуття глибоке…
Татьяна .Point: Місце зустрічі змінити не можна
Очень классная идея! Молодцы,что стараетесь для своих гостей!!!! удачи Вам и поскорее набирайте 15 000, я в вас верю....!!!!…