У Кіровограді видаватимуть студентам подвійний диплом: український і словацький

29.11.14, 14:00

Кіровоградський національний технічний університет приєднався до числа провідних українських ВНЗ, які планують впроваджувати проект паралельного навчання разом з Центрально-Європейським університетом в місті Скалиця (Словаччина). Випускники програми зможуть отримати два дипломи про вищу освіту: європейського та українського зразка. І для цього не потрібно їхати на тривалий термін за кордон.

Центрально-Європейський університет міста Скалиця (ЦЄУР або SEVS, Stredoeurópska vysoká škola v Skalici) здійснює міжнародну співпрацю з університетами декількох десятків країн світу, має 12 власних представництв у таких містах, як Оксфорд (Англія), Кошице (Словаччина), Вільнюс (Литва), Прага (Чехія) та ін. Останнім часом ЦЄУР заключив договори про паралельне навчання студентів із Одеським національним політехнічним університетом, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут», Київським національним університетом будівництва і архітектури, Київським міжнародним університетом, Полтавською державною аграрною академією тощо.

Оскільки один з ключових напрямків навчання у ЦЄУР – екологія, словаки запропонували спільний проект кафедрі екології та охорони навколишнього середовища КНТУ. За словами завідувача цієї кафедри, кандидата біологічних наук, доцента Ольги Медведєвої, останні два місяці проходило узгодження навчальних планів кіровоградського і словацького ВНЗ, після чого в рамках міжнародної наукової конференції в місті Кошице відбулося підписання міжуніверситетського договору про співпрацю.

Навчаючись безпосередньо в Кіровограді, студенти матимуть можливість одночасно поступити до ЦЄУР, до бакалавріату на спеціальність «Екологія, охорона навколишнього середовища раціональне використання природніх ресурсів», або до магістратури на спеціалізацію «Менеджмент раціонального природокористування, екологія та охорона навколишнього середовища». Одна з принципових умов паралельного вступу до словацького університету – достатній рівень знання англійської. Для навчання у бакалавріаті – рівень В1 Загальноєвропейської класифікації володіння іноземною мовою, для навчання в магістратурі – рівень В2, відповідно.

Навчання за узгодженими програмами частково відбуватиметься на базі кафедри екології та охорони навколишнього середовища КНТУ, частково – за методиками дистанційної освіти. Студенти ЦЄУР отримують персональні паролі та ключі доступу до матеріалів електронної бази науково-методичної літератури словацького університету, а також зможуть працювати з електронними бібліотеками усіх вищих навчальних закладів, з якими ЦЄУР заключив договори про співпрацю. Якраз на вищезгаданій конференції словаки навели типовий приклад ведення дистанційних занять: професор з Оксфорду одночасно прочитав лекцію студентам у Скалиці і Кошице, які знаходились в аудиторіях, оснащених мультимедійним обладнанням. Проте для отримання європейського диплому все ж необхідно буде поїхати до Словаччини на складання словацьких державних іспитів та захист підсумкової (для бакалаврів) чи магістерської роботи.

Навчатись в магістратурі за цією програмою «подвійних дипломів» матимуть можливість не лише студенти КНТУ, і не лише випускники кафедри екології. Поступати до магістратури можна буде після отримання рівня вищої освіти «бакалавр» на технічними, природничими, економічними спеціальностями, тому Ольга Медведєва впевнена, що цей проект також зацікавить бакалаврів сільськогосподарського, агрономічного напрямів навчання КНТУ, а також студентів природничих напрямів навчання: хімія, біологія, географія інших вищих навчальних закладів. Не обов'язково кіровоградських. Взагалі, словаки налаштовані на широке представництво свого навчального закладу в нашій країні, а в межах цієї структури КНТУ має шанси стати базовим партнерським ВНЗ в Центрально-українському регіоні.

Терміни навчання у ЦЄУР – три роки бакалавріату та/або два роки магістратури. Що важливо: протягом навчання у магістратурі Центрально-Європейського університету міста Скалиця студенти складають тести на рівень володіння англійською мовою, з подальшим отриманням міжнародних сертифікатів, таких як ESOL, TOEFL тощо. Також, паралельно навчаючись у ЦЄУР, кіровоградські студенти матимуть можливість брати участь у програмах академічної мобільності (обміну студентами), проходити за кордоном практику та стажування. Програма «подвійних дипломів» між КНТУ та ЦЄУР має стартувати вже наступного навчального року!

текст - Олександр Виноградов, джерело - сайт "Гречка"Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

elittur2015@gmail.com e.Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Цікавить питання чи обов'язково дитині після 16 років ходити до школи,дитина хоче влаштуватись на роботу батьки…
Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день!Принимаем с маленькими воспитанными питомцами!!
Оксана .Дитяча художня школа ім. О.О.Осьмьоркіна
3 ГОД НЕ МОЖЕМ К ВАМ ПОПАСТЬ... А ОЧЕНЬ ХОТЕЛОСЬ БЫ.. ОЧЕНЬ ЖАЛЬ ЧТО ТАК МАЛО МЕСТ