​В Україні буде мережа волонтерів, які просуватимуть ідеї репродуктивного здоров’я

13.02.15, 12:00

Протягом двох днів у місті Вінниця триватиме тренінг для організацій-членів Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї. На захід приїдуть представники двох десятків громадських організацій із різних куточків України, - у тому числі із Кіровограда, - аби поділитися досвідом, підвищити рівень професіоналізму у роботі з добровольцями-волонтерами. Також за результатами заходу буде створено Робочу Групу із розвитку мережі добровольців/волонтерів згаданої Коаліції та розроблено План інформаційно–просвітницьких заходів для мережі добровольців-волонтерів. Тренінг відбудеться в рамках проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні», що виконує Благодійний Фонд “Здоров’я жінки і планування сім’ї” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку / USAID.

Мережа волонтерів, створення якої візьме початок у Вінниці, допоможе українським громадським організаціям вести широку інформаційно-просвітницьку роботу з метою створення змін у ставленні та поведінці людей до питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Нині, коли війна в Україні вкрай звузила сферу волонтерської діяльності, спрямованої переважно на воїнів та жертв АТО, актуальність цього питання є більш ніж високою. Тим більше, що останнім часом законодавці створили певні перепони у роботі волонтерів. Зокрема, відповідно до чинного Закону України "Про волонтерську діяльність" наразі волонтером може бути лише людина, яка досягла 18 років і заключила договір на здійснення волонтерської діяльності із відповідною організацією. При цьому організація має отримати певну "ліцензію" від Міністерства соціальної політики України.

На переконання партнерів заходу у Вінниці, а це громадські організації «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» та «Молодіжний громадський центр «Волонтер», вимога отримання статусу «волонтерської» організації суттєво шкодить руху добровольців в Україні, адже зменшує соціальну активність неформальних об’єднань (наприклад, ініціативних груп територіальних громад тощо) і порушує головний принцип волонтерства – доброї волі. В той же час європеїзація України дозволяє мотивувати молодь до волонтерської діяльності як до сучасного стилю життя особливо у сферах репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, які, на жаль, досі табуйовані у суспільстві. З огляду на вищесказане, Всеукраїнська Коаліція з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї, створена у вересні 2014-го року з метою збереження репродуктивного здоров’я, захисту репродуктивних прав, забезпечення потреб у якісних послугах з планування сім’ї кожної (!) людини в Україні, проводить 18-19 лютого тренінг у місті Вінниця, щоб обговорити наявні проблеми у створенні волонтерської мережі та посилити компетенцію учасників коаліції у впровадженні діяльності з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!