Льотна Академія: Спільна добра справа – перемога кожного!

19.02.15, 18:00

Днями Кіровоградська льотна академія НАУ наповнилася норвезькім колоритом. В фойє навчального корпусу грав духовий оркестр, а представники курсантського самоврядування на великому екрані демонстрували відеофільми про краєвиди Норвегії, розповідали бажаючим про цю дивовижну країну, роздавали відповідні буклети та запрошували ознайомитися з розташованою тут же виставкою літератури о житті норвежців, їх закладах освіти, екскурсійних пропозиціях тощо. Так розпочався захід, присвячений україно-норвезькому партнерству.

Першою частиною урочистої програми стало відкриття тільки-но створеного Клубу україно-норвезької співпраці. Червону стрічку під фанфари та оплески присутніх перерізали президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Рубцов В.С., Голова Кіровоградської обласної радиЧорноіваненко О.А., заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Коваленко С.П. та начальник Кіровоградської льотної академії Неділько С.М. . Поважні високопосадові продемонстрували високій рівень скоординованості та ефективності спільних дій, а саме це вміння й опинилося в епіцентрі подальших обговорень та подій.

Усі учасники та гості заходу, опинившись у Клубі, відразу ж отримали можливість ознайомитися з його «начинкою» - автор розташованих там стендів Романько І.І. к.і.н., доцент кафедри соціально-гуманітарних наук, керівник студії історичної реконструкції, національного ландшафтного дизайну і туризму провела змістовний екскурс по результатам свого труда.

Отже, аудиторію прикрашають вісім величезних - майже до самої стелі - стендів. На першому стенді «Гардаріке і Скандинавія» міститься інформація про історію русько-скандинавських середньовічних зв’язків. Текст доповнюють ілюстрації: аркуш «Повісті минулих літ», мапа шляху із Скандинавії до Константинополя, мініатюри Радзивілівського літопису:

а) Рюрик дозволяє Аскольду і Діру рушити у похід на Царгород;

б) Олег показує Аскольду і малого Ігоря;

в), г) Походи Олега і Ігоря з воїнами-вікінгами на Візантію;

д) епізоди візиту Ольги до Візантійського імператора, та ії хрещення.

На другому - «Київська Русь і Норвегія» - закцентована увага на численних археологічних знахідках, реконструкції озброєння і тактики бою. Розповідається про шлюб доньки Ярослава Мудрого Єлизавети з норвезьким принцом, майбутнім королем Гаральдом. Наступний стенд: «Україна-Норвегія: 23 роки розвитку двосторонніх відносин»: розповідає про політичне, економічне співробітництво двох країн, обмін візитами та діяльність української громади в Норвегії. Далі – стенд, що присвячено історії партнерства КЛА НАУ з Міжнародним фондом соціальної адаптації та норвезькім університетом Нурланда. Потім ідуть стенди: «Діалог культур» та «Музичний смак Норвегії». Стенд «Пізнаємо Норвегію» розповідає про видатних норвезьких мандрівників-дослідників: Нансена, Амундсена, Йохансена, Тура Геєрдала. Також про сучасних українських мандрівників: харківського байкера О.Коровіна та кіровоградських учасників «Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» які відвідали альпіністський табір скаутського типу в передмісті Осло.

На останньому стенді «Так, ми любимо цей край» представленамозаїка найбільш відомих природних пам’яток і шедеврів матеріальної культури норвежців. Завершується експозиція текстом історичного Меморандуму, укладеному між університетом Нурланда (м. Бодьо, Норвегія) та провідними українськими ВНЗ, в числі яких - Кіровоградська льотна академія НАУ. Після такої пізнавальної «мандрівки» по яскравим та змістовним наочним експонатам, присутні перейшли до другої, офіційної частини заходу.

Офіційним приводомзібрання стала церемонія вручення документів про завершення навчання першій в Кіровограді групі учасників проекту «Професійна перепідготовка звільнених військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур, членів їх сімей». Свідоцтва про освіту Кіровоградської льотної академії НАУ,сертифікатиМіністерства соціальної політики України та Університету Нурланда отримали колишні військові, навчання яких й фінансувало міністерство закордонних справ Королівства Норвегії за сприянням українських громадських організацій МФАСА та «ЄвроАзія».

Крім безпосередніх «винуватців свята» - випускників курсів разом з членами їх родин, учасниками заходу стали й керівники зазначених вище фондів Рубцов С.В. та Іващенко О.Ю.; начальник відділу соціальної та професійної адаптації колишніх військовослужбовців Міністерства соціальної політики України Венгер Б.Б.; Голова Кіровоградського обласного регіонального відділення Спілки підприємців малих, середніх та приватизованих підприємств, Голова громадського об’єднання «Духовний центр Кіровоградщини», д.п.н., професор Барно О.М. та викладачі факультету менеджменту КЛА НАУ на чолі з деканом факультету к.т.н., доцентом Залевським Анатолієм Васильовичем, які безпосередньо здійснювали навчання слухачів обраній ними цивільній спеціальності «менеджмент підприємницької діяльності».

Почесними гостями урочистостей стали також директор компанії «Онікс» Дурач Д. Й., директор комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» Лисота А.А., начальник відділу освіти Кіровоградської районної державноїадміністрації Крамаренко С.В., члени Ради Старшин КЛА НАУ та інші запрошені.

Традиційно, відразу після вручення документів пролунали слова поздоровлення на адресу тих, хто разом з отриманими знаннями досяг нового рівня можливостей завдяки турботі та праці багатьох задіяних установ та небайдужих особистостей. У відповідь організатори та виконавці програми перенавчання отримали щиру подяку «новоспечених підприємців», більшість з яких ще не зняла військові погони. Більшість виступів також акцентувала увагу на важливість зміцнення україно-норвезького співробітництва, активізації діалогу громадян цих країн, необхідність посилення євроінтеграційних процесів у нашій державі. Діяльність Кіровоградської льотної академії НАУ у цьому напрямку одностайно визнали зразковою.

Заключною частиною програми стало публічне вручення президентові фонду МФСАРубцову В.С. проектів популяризації Норвегії в Україні, розроблених курсантами КЛА НАУ в рамках конкурсу «Норвегія для українців». За умовами конкурсу колегія університету Нурланда має обрати проект-переможець, а його авторів запросити відвідати г.Будё, університет та музей авіації, розташовані у цьому заполярному норвезькому місті.

Отже, проведений захід ознаменував собою завершення першого етапу співпраці КЛА НАУ з Норвегією та водночас – початок нового у масштабній програмі обговореного у ході зустрічі довгострокового партнерства . Головне – це безумовне прагнення учасників заходу до подальшої співпраці на користь євроінтеграції України та зміцнення її потенціалу, яке базується на досвіді кожного у забезпеченні ефективної та надійної співпраці.

текст та фото - Центр громадських зв’язків КЛА НАУ
Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!