Спочатку було Слово: Виставка до Міжнародного дня рідної мови

23.02.15, 14:00

Днями у Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Спочатку було Слово…» до Міжнародного дня рідної мови. В експозиції представлені скульптури нашого земляка, члена Національної спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв Грузії Андрія Васильовича Німенка (1925-2006).

Відомо, що він брав участь у визволенні Кіровоградщини, нагороджений орденами і медалями. Після війни закінчив Київський художній інститут. Став членом Спілки художників та Спілки письменників. Він – автор кількох поетичних і прозових книг, багатьох скульптур, медалей, графічних та живописних робіт. Творча енергія і віра у живописне начало дали змогу митцеві створити галерею переконливихобразів. Серед них – представлені в експозиції бюсти талановитих українських письменників та культурних діячів, які внесли вагомий внесок у національну культурну спадщину та без яких важко уявити українську літературу. Це – Леся Українка(Лариса Петрівна Косач-Квітка (1871-1913)– українськаписьменниця, перекладач, культурний діяч; Остап Вишня (Губенко Павло Михайлович(1889-1956) – українськийписьменник,новеліст, класиксатиричної прозиХХ ст.; Павло Архипович Загребельний(1924-2009) – український письменник,Герой України, ЛауреатДержавної премії СССР(1980); Григір Михайлович Тютюнник(1931-1980)– українськийписьменник-прозаїк.

Також в експозиції представлена скульптура невідомого автора – бюст Івана Яковича Франка (1856-1916)–українського письменника,поета,публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча. Сьогодні, як ніколи, важливо пам’ятати та шанувати рідну мову, культурні та національні традиції. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

автор - Сабадаш Катерина, художник І категорії відділу Кіровоградського обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

elittur2015@gmail.com e.Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Цікавить питання чи обов'язково дитині після 16 років ходити до школи,дитина хоче влаштуватись на роботу батьки…
Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день!Принимаем с маленькими воспитанными питомцами!!
Оксана .Дитяча художня школа ім. О.О.Осьмьоркіна
3 ГОД НЕ МОЖЕМ К ВАМ ПОПАСТЬ... А ОЧЕНЬ ХОТЕЛОСЬ БЫ.. ОЧЕНЬ ЖАЛЬ ЧТО ТАК МАЛО МЕСТ