«Пісня дорогою в життя» лунала в «Музичній вітальні»

27.05.15, 16:00

23 травня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї в рамках роботи «Музичної вітальні» відбувся ювілейний авторський концерт «Пісня дорогою в життя», присвячений 20-річчю творчої діяльності кіровоградської поетеси та композитора Світлани Щербини.

Цей захід не тільки став продовженням чудової традиції проведення концертних програм в стінах мистецької перлини Кіровоградщини, а й засвідчив дружні стосунки, які склалися між колективом музею, та представниками творчої еліти області, для багатьох з яких обласний художній музей став незмінним місцем зустрічі. А ще, в черговий раз дав відповідь на дискусійне питання сьогодення – «Наскільки доречно це робити в умовах воєнного часу? Адже загибель людей і веселощі – поняття несумісні!».

Опонентам проведення таких заходів необхідно згадати, які чудові кінокомедії виходили у воєнні та повоєнні роки минулого століття та той іскрометний гумор, яким були насичені виступи концертних бригад на фронті. Це допомагало вижити, не збожеволіти і перемогти ворога. Аналогії з сьогоднішньою війною напрошуються самі.

Той хто був присутній на ювілейному концерті Світлани Щербини – став учасником справжнього свята, яке дозволило хоча б на деякий час забути про життєві проблеми і поринути в атмосферу краси музики і слова. Випадкових людей тут практично не було. Зібралися переважно люди, поєднані з ювіляркою творчою діяльністю, які встигли вже переконатися в її унікальному багатогранному таланті. І це надавало концерту рис теплої творчої зустрічі друзів, об’єднаних спільною любов’ю до мистецтва.

Виступаючі не скупилися на добрі, щирі слова, віддаючи належне невгамовній творчій натурі ювілярки та розкриваючи, інколи – в поетичній формі, сторінки її біографії. Той хто був незнайомий раніше з пані Світланою, був приємно вражений тим, яку велику творчу роботу виконує ця тендітна жінка.

Співачка з унікальним сопрано, солістка фольклорного ансамблю «Чиста криниця», яка тісно співпрацює з творчими об’єднаннями, зокрема - «Театром авторської пісні» та «Чайкою», художній керівник хорових колективів багатьох шкіл міста, написавши навіть гімни для останніх, автор чисельних дитячих пісень, хорових пісень (для власного і не тільки виконання), людина з талантом драматурга, яка пише сценарії для мистецьких заходів, що проводяться, зокрема, на базі бібліотек міста. І це далеко не все.

Але головне, що створило свято в стінах обласного художнього музею – це сама натура пані Світлани – світла, оптимістична, життєстверджуюча, заряджаюча усіх присутніх позитивною енергетикою. Можна тільки уявити, як полюбляють її діти! Доречи, одну із пісень концерту виконала учениця ювілярки Ганна Мальована.

Під час концерту у залі панувала особлива лірична і поетична атмосфера, яка певною мірою відроджувала атмосферу творчих зібрань часів «Маленького Парижу» ХІХ століття. А ще – радісний весняний настрій, що частково було пов’язано із самим репертуаром концерту – «Бузок», «Аромат весни», «Підсніжник», «Романс про кохання» тощо.

Нікого із присутніх не могло також залишити байдужим виконання пані Світланою музичної композиції «Музика без слів», присвяченої нашому славетному земляку, композитору Ігорю Крутому, та пісні «Мій Кіровоград».

Чудовою складовою концерту стали також пісні друзів ювілярки із «Театру авторської пісні» та вірші кіровоградських поетес, зокрема: із творчого об’єднання «Чайка».

А завершальним акордом стала всім відома ще з радянських часів пісня «Мила моя» у виконанні дуету з «Театру авторської пісні» Олександра Ломовського та Ірини Миколаївської.

Наостанок учасники заходу подякували обласному художньому музею за сприяння у проведенні концерту, а також висловили сподівання, що така необхідна на сьогодні форма співпраці отримає подальший розвиток.

Олег Юрченко – старший науковий співробітник Кіровоградського обласного художнього музеюКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!