«Малій Батьківщині присвячується…»

13.10.15, 18:00

9 жовтня 2015 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулося відкриття виставки художніх творів, присвяченої пам’яті видатних художників-земляків Івана Похитонова (1850-1923) та Петра Оссовського (1925-2015) «Малій Батьківщині присвячується…» за підсумками проведення пленерів у Добровеличківському, Новоукраїнському та Маловисківському районах.

У 2015 році обласним художнім музеєм відзначалися ювілеї з дня народження видатних художників, яких подарував світу наш край: 165 років з дня народження великого майстра мініатюрного живопису Івана Похитонова та 90 років з дня народження одного з родоначальників «суворого» стилю в мистецтві Петра Оссовського, який, нажаль, пішов з життя 1 серпня.

Тож, для того, щоб гідно вшанувати пам'ять цих видатних синів Кіровоградщини, влітку цього року група художників організувала творчі виїзди в ті місця нашого краю, де вони народилися. В акції прийняли участь Валерій Давидов, Володимир Волохов, Марія Ачкасова, Наталія Федорова, Віктор Осипенко та Анатолій Кімнатний. Роботи цих авторів, написані під час пленерів і представлені в експозиції. Художники побували у Добровеличківському районі на похитонівських місцях біля села Червона Поляна та поблизу сіл Помічна та Новопавлівка, де раніше знаходилось село Мотронівка – Батьківщина Івана Похитонова, що на межі Добровеличківського та Новоукраїнського районів.

Звістка про закінчення життєвого шляху Петра Павловича Оссовського надійшла вже тоді, коли планувався виїзд до його Малої Батьківщини. Тому проведення пленеру в Малій Висці – було даниною пам’яті видатного митця та пронизане особливим відчуттям суму та непоправної втрати.

Нажаль, ідея проведення вищезазначеної акції не знайшла гідної підтримки та розуміння з боку владних структур. Пленери були організовані завдяки ініціативі художників та підтримці небайдужих людей.

Митці висловлюють щиру вдячність приватному підприємцю з м. Помічна Добровеличківського району Віктору Волощуку та своєму колезі, художнику Віктору Осипенку за сприяння у проведенні даної акції – забезпечення проживання та перевезення групи художників.

Сподіваємось, що відзначення ювілеїв видатних художників-земляків шляхом організації пленерів стане гарною традицією на Кіровоградщині.

Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!