Про невидані романи та жіночі долі

25.06.16, 14:00

Вічна таємниця пристрасті, кохання і жіночності, відображені у слові талановитої письменниці, – під таким гаслом відбулася творча зустріч Ольги Полевіної, організована працівниками відділу краєзнавства. Спекотного 22 червня у мистецькій світлиці обласної бібліотеки ім.Д.Чижевського зібралося чимало кіровоградців, переважно жінок, аби ближче познайомитися із поетесою, прозаїком, публіцистом, перекладачем, лауреатом багатьох літературних конкурсів, автором великої кількості публікацій, членом Національної спілки письменників України Ольгою Полевіною.

В затишній, дружній атмосфері пані Ольга зачитувала присутнім уривки зі своїх нових, ще не опублікованих романів - «книг, на які чекає читач». На сьогодні в Ольги Миколаївни три романи видано, і чотири чекають своєї черги. Саме епізоди з цих невиданих творів і читала автор.

Роман «Тополь за окном» творився понад 5 років тому, але випадково файл видалився з комп’ютера і лишилось чотири сторінки. Минуло п’ять років і пані Ольга знову повернулася до цього твору, змінивши попередній задум, оскільки й сама змінилася, і від цього роман лише збагатився.

«Венок сонетов» створений у співавторстві з Олександром Архангельським, розкриває фабулу з точки зору чоловіка і жінки. Одна складна життєва ситуація - забороненого кохання – з чоловічого і жіночого поглядів теж вирізняє поки що невиданий роман «Така довга зимова ніч».

Є в пані Ольги і збірки поезій, хоча вона більше вважає себе прозаїком. Захоплено розповідала про перекладені російською мовою поезії Ліни Костенко, які хоче донести до російськомовного читача. Ці поезії передані Ліні Костенко, і за словами її секретаря – вони високого рівня.

Про високий рівень творчості свідчить те, що авторка наприкінці травня стала переможцем літературної премії ім. Максиміліана Кирієнка-Волошина. Премія була заснована Національною спілкою письменників України у березні 2016 року і присуджується за кращі літературні російськомовні твори українських письменників, у тому числі перекладені українською мовою. На конкурс було подано 30 книг,чотири визнані найкращими, серед них -відомий роман «Королева полыни». Присутні привітали Ольгу Миколаївну з почесною відзнакою, а Тетяна Макарова, завідуюча відділом краєзнавства, подарувала їй репринтне видання творів М.Волошина.

Під час дружнього спілкування гості ділилися враженнями. Одна з гостей була в захваті: «Мене здивувало, як влучно авторка зуміла описати у своїх романах звичайні, буденні ситуації, що трапляються у житті кожного. У деяких сюжетах впізнавала своїх знайомих, це було доволі зворушливо. Сподіваюсь на наступні наші зустрічіз письменницею».

Так, дійсно, будемо чекати Ольгу Полевіну в обласній бібліотеці ім. Д. Чижевського на презентації нових романів, а видані можна взяти для читання у відділі абонемента.

текст - Світлана ПриймакКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!