Дзюдоїсти ​Ньябалі та Велков – серед кращих в Україні!

28.12.16, 12:00

Федерація дзюдо України визначила кращих своїх представників за підсумками 2016 року. До його числа потрапили двоє дзюдоїстів, які представляли Федерацію дзюдо Кіровоградщини – Кеджау Ньябалі та Вадим Велков.

У рейтингу провідних дзюдоїстів України 2016 року 26-річний Кеджау Ньябалі у 2016 році, будучи представником Києва та Кіровоградської області, посів шосте місце. Він успішно подолав надважкий дворічний рейтинговий відбір дзюдоїстів для участі в Олімпійських іграх 2016 у Ріо-де-Жанейро та став першим дзюдоїстом учасником Олімпійських ігор від нашої області. Виступи на головних змаганнях чотириріччя для Ньябалі були дебютними у спортивній кар’єрі. Нажаль, наш представник припинив виступи вже після першого ж поєдинку - не зміг вийти до 1/8 фіналу олімпійських змагань з дзюдо серед спортсменів вагової категорії до 90 кг. В 1/16 фіналу Ньябалі поступився кубинцеві срібному призерові Олімпіади-2012 у Лондоні, чемпіонові світу Аслею Гонсалесу.

Наприкінці листопада на головному старті року національного календаря – особистому та командному Чемпіонаті України, Кеджау Ньябалі зберіг за собою чемпіонський титул, здолавши у фіналі головного суперника всього попереднього олімпійського циклу запоріжанина Вадима Синявського.

Десятка кращих дзюдоїстів України 2016 року:

1. Артем Блошенко (Дніпропетровська-Донецька, +100 кг, тренери Харламов В., Кудрявцев П.)

2. Яків Хаммо (Київ-Донецька, +100 кг, тренери Дуброва В., Дуброва С., Подолякін Є.).

3. Дмитро Канівець (Полтавська, 73 кг, тренери Пилипенко В.О., Пилипенко О.В.)

4. Станіслав Бондаренко (Запорізька, +100 кг, тренери Бондарчук А., Бондарчук Д., Скриннікова П.)

5. Геворг Хачатрян (Дніпропетровська, 66 кг, тренери Харламов В., Греков В.).

6. Кеджау Ньябалі (Київ-Кіровоградська, 90 кг, тренери Дуброва В.В., Дуброва С.В., Нечмоня С.)

7. Дмитро Бережний (Київська-Сумська, 90 кг, тренери Балаян К., Колесніченко С.)

8. Артем Хомула (Київ-Сумська, 73 кг, тренери Каштанова А., Самотуг В., Колесніченко С.)

9. Нодар Мачутадзе (Дніпропетровська, +100 кг, тренери Дрога А., Пирог А.)

10. Вадим Синявський (Запорізька, 90 кг, тренери Бондарчук А., Бондарчук Д., Скринникова П.).

Рік, що завершується, став найуспішнішим у спортивній кар’єрі Вадима Велкова - вихованця обласної комплексної ДЮСШ «Ніка». На початку року підопічний Сергія Нечмоні переміг на Чемпіонаті України U-18, став срібним призером Чемпіонату України U-21, виконавши норматив майстра спорту України у достатньо юному 16-річному віці. Виступав на трьох етапах Кубка Європи, був учасником Чемпіонату Європи U-18. Восени Вадим переміг на літніх Спортивних іграх України, виборов «золото» Чемпіонату України U-17, був бронзовим призером Міжнародного турніру серед юніорів і кадетів у Польщі.