Кропивничани вчилися у новержців, як шукати і рятувати
Українська делегація, до складу якої увійшли представники Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету, Управління ДСНС України у Кіровоградській області, Національної поліції та волонтерських організацій Кропивницького, побували в норвезькому місті Будо та отримали знання у сфері пошуку й рятування.
Візит тривав з 24 по 26 січня. Обласне Управління ДСНС представляли заступник начальника Управління полковник служби цивільного захисту Вадим Янішевський та помічник начальника Управління з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю підполковник служби цивільного захисту Вікторія Крохмалюк.
Завдяки партнерським стосункам, що утворилися у Льотної академій НАУ, при сприянні Міжнародного фонду соціальної адаптації, з об'єднаним рятувально-координаційним центром Північної Норвегії та університетом «Nord» Королівства Норвегії, стало можливим проведення навчання та обміну досвідом між українською та норвезькою сторонами. Семінар став невід'ємною частиною проекту UKR-16/0020 Join SAR Ukraine.
Нещодавня поїздка стосувалась безпосередньо вивчення європейського досвіду роботи координаційно-рятувального центру пошуку та рятування і для представників Служби порятунку надзвичайно важлива з точки зору отримання нових знань у зв’язку з процесами реформування, які тривають в Державній службі і значною мірою ґрунтуються на європейському досвіді функціонування формувань цивільного захисту.
24 січня відкриття та презентацію заходу провів директор координаційно-рятувального центру Бент-Уве Ямтлі, який у листопаді минулого року приїжджав до Кропивницького.
Перший день перебування у Норвегії був надзвичайно насичений та цікавий: відбулось спілкування з представниками норвезької державної служби повітряної швидкої допомоги, місцевого рятувального центру у Нурланді та фахівцями відділенням рятувальних вертольотів.
Наступний день розпочався з відвідин авіаційного центру безпеки та готовності до надзвичайних ситуацій авіаційної компанії "Wideroe". Крім інформації про роботу авіакомпанії по забезпеченню безпеки на повітряних суднах, українську делегацію очікував сюрприз - віртуальний політ на спеціальному тренажері з аварійною посадкою та подальшою евакуацією пасажирів й членів екіпажу.
Побувавши в екстремальній ситуації та відчувши реальну небезпеку, члени делегації практично відпрацювали алгоритм дій у разі виникнення аварійної ситуації у літаку.
Під час діалогу з лідером добровільної організації рятувального форуму «Норвезька народна допомога» Трунном Турсселом та головним інспектором з навчання Еріком Каролілом стало зрозуміло, що у цій країні не існує чужого лиха - всі члени волонтерської організації (а таких організацій в країні немало) вважають за велику честь бути корисними у наданні допомоги людям, з якими сталося нещастя. Волонтери завжди готові у долучитись до порятунку людського життя, навіть ризикуючи власним.
Доволі часто у Норвегії до пошуку та рятування людей не тільки на землі, а й під водою залучаються спеціально треновані чотирилапі спеціалісти організації «Норвезькі рятувальні собаки».
Українців ознайомили з методами тренування та порядком залучення собак до пошукових робіт.
Враховуючи географічне розташування країни та її ландшафт, найчастіше подорожувати норвежцям доводиться повітряним транспортом, тому технічному стану та безпеці експлуатації повітряних суден приділяється значна увага.
Представників ДСНС найбільше цікавив візит до пожежної бригади міста Будо.
У дружній, привітній атмосфері пройшов діалог з офіцером пожежної охорони Салтеном Лангфьюром. Далі на нашу делегацію очікувала презентація норвезької служби громадянської авіації: екскурсія будівлею, ознайомлення з технікою та оснащенням. І на завершення дня - екскурсія до авіаційного музею.
Третій день перебування делегації з Кіровоградщини у місті Будо розпочався презентацією служби цивільної оборони, яку провела ад’ютант цивільної оборони Мерете Йеппсен. Головним завданням служби є забезпечення постійної готовності до залучення при виникненні надзвичайних подій чи ситуацій, а також забезпечення безпеки громадян.
Пані Мерете розповіла про структуру служби, особовий складу, техніку та спорядження працівників, які беруть безпосередню участь у проведенні рятувальних робіт. Ад’ютант цивільної оборони детально зупинилась на питанні взаємодії з іншими служби у процесі ліквідації наслідків надзвичайної події чи ситуації на території Нурланда.
Учасників делегації також познайомили з роботою пожежно-рятувального відділення аеропорту міста Будо, у зоні відповідальності якого територія, де відбувається експлуатація повітряних суден. Тому пожежна команда має свою специфіку і додаткові засоби для роботи під час виклику за сигналом тривога.
Варто зазначити, що рятувальні команди продемонстрували високий рівень підготовки. З головними завданнями рятувальної служби, кадровою комплектацією та технічними можливостями, алгоритмом взаємодії із іншими службами під час виникнення надзвичайних подій присутніх ознайомив представником міністерства оборони. Три дні на території Норвегії подарували українській делегації можливість отримати знання та досвід як у процесі безпосереднього спілкування, під час лекцій, так і під час практичних навчань.
Норвезькі рятувальники залишили про себе враження людей, які цілковито віддані своїй справі, які дуже люблять обрану професію і роботу, якою займаються. Кожен з них розуміє, наскільки це відповідально – виконувати завдання, пов’язані з пошуком та рятуванням людей. А головне, що вони отримують величезне задоволення від роботи та вважають за велику честь бути корисним і мати можливість допомогати громадянам своєї країни.
Від’їжджаючи на Батьківщину, члени української делегації висловили щиру вдячність організаторам зустрічі: директору координаційно-рятувального центру Бент-Уве Ямлті та його помічникам Олаву Бйоргасу і Оряну Делбеку, професору Університету NORD Фроде Нільсену, а також представникам усіх служб за теплу зустріч, а головне – за можливість отримати знання, які стануть у нагоді для розвитку у сфері пошуку та рятування.
Вікторія Крохмалюк
прес-секретар У ДСНС України у Кіровоградській області
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?