Літній підробіток для молоді – що пропонують, що потрібно вміти і скільки можна заробити

19.06.17, 12:00

Чого хочуть студенти? Успішно скласти сесію, отримати диплом, весело провести час. А ще скоріше досягти фінансової самостійності. Не всі, звісно, можуть одразу присвятити максимум часу зароблянню грошей у якості штатного працівника, не кажучи вже про самостійне підприємництво. Тому для багатьох першим досвідом стає літній підробіток. Знають про це й роботодавці, котрі пропонують старшокласникам та студентам тимчасову чи сезонну роботу. Іноді прямо пропонуючи студентам покінчити із залежністю від батьків.

Так що ж сьогодні пропонує ринок праці для школярів та студентів? Онлайн-сервіс оголошень OLX провів своє дослідження на основі оголошень у розділі «Робота».

Затребувані спеціальності

Звісно, юнакові чи дівчині на канікулах навряд чи довірять пілотувати літаком чи керувати компанією, поки директор у відпустці. Серед пропозицій основний масив – вакансії, що не потребують особливих навиків. Дуже часто роботодавці шукають продавців, касирів, працівників торговельних залів. Нерідко потрібні також вантажники та кур’єри. Ще одна популярна спеціальність – промоутер. Пропонують також студентам підзаробити, обдзвонюючи клієнтів фірми з пропозиціям чи рекламою. Робота вантажника, виявляються, теж може бути цікавою

Однак раз ми говоримо про роботу на літо, то окремо варто зупинити увагу на сезонному підробітку в курортних містах. Тут улітку завжди спостерігається різкий наплив людей і місцевий дрібний бізнес не в змозі справитися своїми силами з такою кількістю клієнтів. Тому шукає помічників з числа студентів, котрі хотіли б підзаробити на канікулах. Їм пропонують все ті ж вакансії касирів та продавців, окрім того, пропонують роботу в пунктах прокату різного обладнання для розваг та прогулянок (велосипеди, ролики, гіроскутери тощо), а також на атракціонах біля моря чи на набережній. Потрібні в курортних поселеннях також працівники кухні, кальянщики, офіціанти та технічний персонал для обслуговування шоу.

Зустрічаються й доволі незвичайні вакансії. Наприклад, в Одесі шукають хлопців високого зросту (від 185 см) в поховальне агентство. А в Києві – операторів колл-центру у відділ стягнення боргів.

Додаткові переваги

Звісно, головню перевагою, котра приваблює студентів у таких підробітках, є відсутність досвіду або спеціальних навиків. Деякі роботодавці особливо підкреслюють, що готові працювати саме с початківцями. Іноді доволі креативно. Солодка роботи спекотним літом у прохолодному затінку – чи не заманлива пропозиція

Гнучкий графік і вечірні або ранкові зміни – ще одна перевага, котру особливо відмічають роботодавці, готові працювати зі студентами. За працівником залишають право або самостійно формувати свій робочий розклад, або лишають значну частину дня вільною. Іноді студентам пропонують скорочені робочі зміни з погодинною оплатою та оплату проїзду.

До речі, гнучка система оплати праці – ще одна своєрідна «приманка» для молоді, котра хоче підзаробити під час канікул. Наприклад, зароблене пропонують виплачувати в кінці кожного дня. Або пропонують зарплату за кількістю відпрацьованих годин.

У курортних містечках пішли ще далі й нерідко надають студентам не лише підробіток, а й житло, а іноді навіть і харчування. А один із одеських велопрокатів відмітив, що в дощ працювати не доведеться. Утім, це може бути як перевагою (навряд чи комусь захочеться мокнути під дощем), так і недоліком (менше відпрацьованих годин – скромніший заробіток). Можливість не працювати під дощем може бути як перевагою, так у недоліком вакансії для кандидата

Оплата

Заробітна платня студентів улітку сильно залежить від того, яку схему отримання грошей вони обрали. Наприклад, погодинна оплата найчастіше коливається у межах 20-40 грн за годину. І в такому випадку роботодавець нерідко встановлює мінімальну кількість годин, яку має відпрацювати кожен, хто візьметься за справу. Щоденна оплата праці приносить біля 200-300 грн на день. Таку схему пропонують, наприклад, промоутерам і вантажникам. А ось помісячна оплата найчастіше коливається від 2000 до 5000 грн. Великі компанії готові платить своїм працівникам і по 7000 грн. Знайшлася на OLX і вакансія для студента, що пропонує до 14 000 грн на місяць. Це робота на автомийці в Київській області. Ще й із проживанням. У середньому студентам пропонують зарплатню, що перевищую мінімальну ставку, яка на сьогодні складає в Україні 3200 грн. Варто окремо зазначити, що в курортних приморських містечках, як Залізний Порт чи Урзуф, роботодавці не готові платити за працю студентів та багато. Тут зарплатні пропозиції коливаються в рамках 2-3 тисяч грн. Але не треба забувати, що при цьому працівників нерідко забезпечують житлом і харчуванням. Враховуючи те, що під боком знаходиться морський пляж, виходить навіть дуже непогано.

Таким чином, старшокласник чи студент може за літо не лише загоріти й накупатися, але й заповнити перший рядок у графі «Досвід роботи» свого резюме, а також заробити собі на оплату контрактного навчання (хоча б часткову), новий гардероб на початок навчального року чи зимові канікули на гірськолижному курорті. Вимоги при цьому мінімальні, заробіток варіюється в дуже широкому діапазоні, багато вакансій чудово розвивають навик живого спілкування з людьми – досить цінний в епоху електронних гаджетів. Але про емоційний інтелект – якось наступного разу. А поки – усі на OLXі за роботу!

Оксана Венгровська,

PR-менеджер OLXКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!