Доки серце б'ється: 75-літня жінка проводить безкоштовні заняття з фітнесу у Кропивницькому
75-літня Світлана Ракітіна вже кілька років, незалежно від пори року, щоранку у міському парку Кропивницького чекає на тренування своїх учениць. Заняття проводить безкоштовно. Каже: "Мені просто хочеться показати людям, що можна без таблеток продовжити своє життя".
– З дитинства я дуже хворіла, лікувалась у легеневих санаторіях. Класі в шостому йшла в школу з купою довідок, які звільняли мене від фізкультури. Поки я дійшла до школи, порвала їх і стала з усіма разом займатись. Звичайно, була слабкою, але старалась. Тягнуло мене до цього. Так і пішло. Взимку їздила на лижах, влітку була легка атлетика і волейбол, баскетбол на відкритих майданчиках. Потім вступила в педагогічний інститут в Курську – вчилась на вчителя фізики і хімії – і теж ішла в спортивну секцію.
– Гімнастикою займатись не могла, і вибрала секцію легкої атлетики, бо дуже сподобався тренер – молодий, гарний, неодружений хлопець. Він побачив у мене здібності в цьому виді спорту, довго мене тренував і привів до легкоатлетичної збірної Росії (тоді ще був СРСР – УП). Їздили на міжнародні змагання. Я бігала на короткі дистанції – 100, 200, інколи 400 метрів. Там показала хороший результат і отримала звання майстра спорту. Пізніше закінчила академію тренерів, – розповідає жінка.
Навіть з майбутнім чоловіком її познайомив спорт.
– Ми з ним познайомились на футбольному полі. Була любительська гра. Він тоді дуже здивувався, чого це дівчина в чоловічій команді і навіть не на воротах, а в нападі, – з усмішкою згадує Світлана.
– Спортом займалась завжди. Працюючи на заводі, була капітаном волейбольної збірної. Допомагала організовувати різні змагання як голова профкому. Була чемпіоном заводу з настільного тенісу. Бігала. Навіть застуду лікувала бігом: пробіжка, контрастний душ і за два-три дні хвороба проходить. Зараз, правда, бігати в мене не виходить, – розповідає.
Не залишилися байдужими до спорту і син, двоє внуків та шестеро правнуків Світлани Миколаївни. Щоправда, обрали інший напрям – танці.
Коли вийшла на пенсію, почала проводити тренування для всіх охочих безкоштовно.
– Сім років тому до мене приєднались дівчата. Ми займалися у різних спортзалах, де нас приймали безкоштовно – бо ж платити нічим, оренда дорога. А потім прийшла ідея займатись в парку. Спершу спробувала займатись зимою – нам сподобалось. І не треба ні у кого просити спортзал, йти з протягнутою рукою. І от вже три роки ми тут, – розповідає тренерка.
– Займаємось з 7.00 десь до 8.00 чи пів на дев’яту. Потім кожен іде у своїх правах. І позаймались, і день вільний, – каже.
Серед її учениць – жінки різного віку: як поважного, так і молодші. За спортивне спорядження слугують лавочки та інші паркові конструкції, замість гантелей – пляшечки з водою.
– Використовую метод лікаря Бубновського, дихальні вправи Олександри Стрєльнікової. У цей самий час, якщо я бачу, що вправи, які ми робимо з основною групою, слабуваті для молоді, даю їм окремі завдання. Дивлюсь і за одними, і за іншими, і сама роблю. Все встигаю. Це ж справа всього мого життя! Мені це дуже подобається.
– З молодості я не займалась спортом, каюсь. Сюди мене змусили прийти хвороби. Кілька разів робила перерви, пробувала ходити на інші заняття, але повернулась. Зі Світланою Миколаївною мені подобається найбільше. Ніби і вправи легкі, немає втоми, а навпаки є заряд енергії, – розказує Лілія Карпенко. Інші додають, зарядка допомогла їм подолати шийний остеохондроз та не хворіти взимку.
Вік чи стан здоров'я – не перешкода для спорту та розвитку, переконана тренерка. Вона мріє, аби на місцевому телебаченні з’явилась невелика передача із гімнастикою, щоб глядачі долали лінь та приєднувались до здорового способу життя.
А ще у 75-річної жінки є секрет. Уже багато років вона веде свої спортивні заняття із встановленим серцевим стимулятором. Тепер прийшов час міняти батарейку у пристрої, але їй на це бракує коштів.
– Уже 9 років живу з кардіостимулятором. Спершу після операції займалась йогою з дозволу лікаря. Спершу спитала його: "А можна робити "берізку"? Лікар відповів, що він мені так добре встановив стимулятор, що можу стояти навіть на вухах. Вся проблема в тому що востаннє мені міняли батарейку 5 років тому. Операція по заміні батарейки дорога. Грошей немає, а так би вже пора йти ставати на чергу. Не знаю на скільки мене ще вистачить. Чекаю, що життя підкаже, – каже Світлана.
Операція коштує близько тисячі доларів, але для пенсіонерки і її родини це занадто велика сума. Попри це, жінка залишається оптимісткою і ділиться своїм девізом: "Присідай, віджимайся, усміхайся і хвороби підуть".
Для охочих допомогти надаємо банківські реквізити:
Картка Приватбанку 4149 4991 1132 3216
Світлана Миколаївна Ракітіна
текст та фото - Анастасія Дзюбак, журналістка, для УП.Життя
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?