​Марафон у день виборів триває у Прес-клубі у Кропивницькому

31.03.19, 16:30
Журналісти і журналістки - на Марафоні у День виборів
Журналісти і журналістки - на Марафоні у День виборів

Більше десяти років, кожного разу, як в Україні проходять вибори – місцеві, парламентські чи президентські вибори, - Прес-клуб у місті Кропивницький проводить інформаційний марафон. Як це виглядає? Зазвичай протягом дня виборів у Прес-клубі проходить 4-5 прес-конференцій (з ранку до ночі), взяти участь в яких і виступити перед журналістами може кожен громадський діяч, чи кожен політик, який має корисну для медіа інформацію про перебіг виборів, явку виборців, фальсифікації чи порушення.

Сьогодні у Прес-клубі пройшло вже три прес-конференції. У першій сесії взяли участь Зоя Лебідь, координаторка мережі «ОПОРА» на Кіровоградщині, Ольга Гріднєва, регіональна координаторка проекту «реАнімація виборців», а також Дмитро Сінченко, лідер Асоціації політичних наук.

- Практично усі виборчі дільниці почали працювати вчасно, були незначні затримки на 5-10 хвилин. Також на одній з дільниці на стіні висів портрет одного з кандидатів – чинного Президента. Тому ми попросили закрити його аркушем А4 , - розповіла Зоя Лебідь.

Зокрема, Дмитро Сінченко повідомив, що на одній виборчій (350915, це школа №11), ділянці Кропивницького ще ранком зафіксували можливий випадок підкупу.

- Було зафіксовано випадок спроби підкупу, де були чоловіки з грошима та портретами одного з кандидатів. Це може бути як провокація, так і правда , - зазначив Сінченко.

Перша інформаційна сесія
Перша інформаційна сесія
Також на цій виборчій дільниці, за його словами, було зафіксовано наявність «мертвих душ». Крім того, Дмитро розповів, що на цій самій дільниці спершу не допускали до роботи спостерігача Асціоації - Юлію Бочарову-Туз, але після нетривалого спілкування і роз’яснення її пустили, хоча активісти все ж таки склали протокол.

Повеселила журналістів мультфільмами про вибори, які створила молодь, пані Ольга Гріднєва. Вона розповіла про проект «реАнімація виборців» та його мету.

- Проект спрямований на те, щоб забезпечити явку молодих виборців. На нашій сторінці у Фейсбук ви можете переглянути відео, що закликають голосувати на виборах та робити це об’єктивно. Адже важливий кожен голос , - зазначила Ольга Гріднєва.

Під час другої інформаційної сесії, яка почалася опівдні, координаторка спостереження громадянської мережі «ОПОРА» Зоя Лебідь надала інформацію щодо явки виборців.

Зоя Лебідь
Зоя Лебідь
- Станом на 11:00 у Кропивницькому проголосували 30 122 людини, що становить 20,3%, - зазначила Зоя Лебідь. Що стосується області, то на той час за даними ОПОРИ у 102 окрузі проголосували 18%, у 103 – 21, 62%.

Під час третьої інформаційної сесії підтвердилися данні про те, що Кіровоградщина стала однією із лідерок в Україні по явці виборців серед областей. Зокрема, нардеп від Радикальної партії Олега Ляшка Дмитро Лінько, озвучив статистику цьогорічних виборів. Так, за його словами, близько 15.00, кількість виборців, що проголосували по області становила більше 40%, у Кропивницькому – 33-34%.

- Це відносно хороший результат. Сподіваюсь, що так триватиме і надалі та більшість виборців усе ж таки проголосує, щоб забезпечити чесні та відкриті вибори , - зазначив Дмитро Лінько.

За словами іншого учасника марафону, заступника керівника обласного штабу кандидата у Президенти Юрія Бойка Олександра Рихлицького, ними було складено акт щодо правопорушення з приводу спроби підкупу виборців. Особи пропонували винагороду за те, що виборець віддасть голос за умовного кандидата Далі ця справа розглядатиметься, пообіцяв Олександр Рихлицький.


текст - Надія Ухаліна, фото - Вікторія Талашкевич, відео - кіровоград24Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!