​Кількість хворих на гепатити на Кіровоградщині знижується

28.07.19, 14:00

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитами. Статистика говорить, що кількість людей у яких діагностовано цю хворобу в Кіровоградської області має тенденцію до зниження. Так, у першому півріччі 2019 року було зареєстровано 125 випадків захворювання,що на 38% менше ніж за аналогічний період минулого року - повідомляє КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради»

Гепатит (захворювання печінки) - підступна хвороба, яка має декілька форм вірусного та токсичного походження. Його ще називають «тихим вбивцею». Не дивлячись на масштаб проблеми захворювань на гепатити, на досягнуті успіхи та можливості лікування, більшість людей, інфікованих різновидами вірусу не знають про своє захворювання. У 85% інфікованих гепатит переходить в хронічну форму з розвитком тяжких ускладнень, таких як цироз печінки та гепатоцелюлярна карцинома, що призводить до інвалідності та зростання летальних випадків.

«Станом на 1 липня нинішнього року за даними офіційної статистики на диспансерному обліку в лікувально-профілактичних закладах області знаходиться 3,5 тисячі хворих на гепатити. Це багато. При цьому у І півріччя 2019 р. зареєстровано 11 випадків нових випадків гострих гепатитів. Ця ж цифра у минулому році становила 20. Відповідно, хронічних гепатити у І півріччі 2019 року діагностовано у 114 осіб, за 2018 – 178. Тенденція до зниження означає що, принаймні Кіровоградська область, рухається синхронно із Глобальної Стратегією ВООЗ і має на меті до 2030 року скоротити кількість нових випадків гепатиту на 90%, а кількість смертей на 65%» - констатує Надія Оперчук, програмна фахівчиня з питань громадського здоров'я КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради»

Не варто сприймати цю інформацію відсторонено. Пригадайте, ви ж хоча б раз у житті відвідували стоматологічний чи косметичний кабінет, салон тату чи пірсингу, робили манікюр чи педикюр в салоні краси. А це також потенційна можливість отримати гепатит В та С.

Фахівці КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради» радять регулярно проходити скринінгові обстеженняна маркери вірусних гепатитів, які проводяться в усіх лікувально-профілактичних закладах міста та області.

До послуг населення також вірусологічна лабораторія ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України», яка оснащена сучасним обладнанням для проведення лабораторної діагностики інфекційних захворювань із застосуванням високочутливого методу імуноферментного аналізу.

«У жодному разі не займайтесь самодіагностикою та самолікуванням на основі інформації з Інтернету. Лише медичний спеціаліст може правильно визначити діагноз та ступінь хвороби, а відтак призначити адекватне лікування», - застерігає Надія Оперчук, програмна фахівчиня з питань громадського здоров'я КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради»

Текст і ілюстрації - Валентина Остапчук, консультантка з комунікації КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради»Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Яна .Ресторан "VIP-хатинка"
Такие заведения не должны находиться в жилом доме,такое впечатление что тамада и музыка у нас в квартире ,УЖАС,ВЫХОДНЫХ…
Umanska E."Лісова коза" запрошує у гості
Добрий день, а можна отримати якісь контакти, щоб домовитись на інший день?
Вікторія .База відпочинку “На гачок”
Відпочивали на базі сьогодні - 01.07.2020 - класний пляж! Ми приїхали біля 8.30 ранку, нас без проблем пустили (вхід на…