Роль кредиту

01.07.20, 12:00

У ринковій економіці кредит є інструментом безпосереднього регулювання процесів безперервного відтворення. Регулюючий вплив кредиту проявляється одночасно на макрорівні через державну кредитну політику, та на мікрорівні через відносини на рівні окремих юридичних та фізичних осіб. Кредит обслуговує процес розширеного відтворення та виступає як фактор його неперервності, через механізм перерозподілу вільних ресурсів, а також за рахунок його стимулюючих якостей, що виражені в раціональному використанні позичених засобів.

Завдяки кредитним відносинам зникає необхідність в обов’язковому накопиченні власних засобів та відбувається більш швидке введення ресурсів в господарський обіг за рахунок економії часу при закупівлі сировини, матеріалів тощо. Крім того необхідність повернення позичених коштів спонукає позичальника підвищувати не тільки ефективність виробництва а й його швидкість. Державна кредитна політика здійснює вплив на формування структури та пропорцій суспільного господарства спрямовуючи вільні кошти на кредитування (інколи й пільгового) слаборозвинутих галузей.

Важливу роль відіграє кредит в процесі НТП. Підвищення технічного та технологічного рівнів суспільного відтворення здійснюється за допомогою кредиту шляхами стимулювання збільшення обсягів виробництва. Для подальшого розвитку НТП через механізм кредитної політики держави здійснюється пріоритетне кредитування науковомістких галузей та інноваційних банків, що спеціалізуються на кредитуванні нових технічних та технологічних проектів. Застосування прогресивних технологій сприяє скороченню обсягів важкої фізичної праці, сприяє зростанню суспільної продуктивності праці та доходів населення.

Література:

1.Яковенко Р. В. Основи теорії економікидля технічних спеціальностей :навч. посіб / Роман Яковенко. – Кіровоград : „Поліграф-Сервіс”, 2009. – 120 с. : іл.

2.Яковенко Р. В. Гроші та кредит : конспект лекцій / Роман Яковенко. – Кіровоград : КІРУЕ, 2002. – 55 с. : іл. Доступно за адресою: http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/bitstream/123456789/6420/1/moneyKonsp.PDF.

3.Яковенко Р. В. Основи економічної теорії для технічних спеціальностей :конспект лекцій / Роман Яковенко. – Кропивницький : КНТУ, 2016. – 50 с. : іл. Доступно за адресою: http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/bitstream/123456789/6135/1/konsp16.PDF.

Р. В. ЯКОВЕНКО, к.е.н., доцентКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Илона .​Серебряное озеро (Скала)
Хочу поблагодарить Наталью и Анатолия (068 250 9908) из села Протоповка! Отдыхали групой с четырёх человек на протяжении…
Яна .Ресторан "VIP-хатинка"
Такие заведения не должны находиться в жилом доме,такое впечатление что тамада и музыка у нас в квартире ,УЖАС,ВЫХОДНЫХ…
Umanska E."Лісова коза" запрошує у гості
Добрий день, а можна отримати якісь контакти, щоб домовитись на інший день?