​Сучасні медіа у часи змін: Люди поважного віку пройшли навчальний курс

02.09.22, 13:16

У п’ятницю, 2-го вересня у приміщенні освітньо-культурного простору “Кропивницький Гончаренко Центр” пройшла заключна інформаційна зустріч із циклу заходів з медіаосвіти для осіб поважного віку на тему “Сучасні медіа у часи змін", яку проводила громадська організація “Прес-клуб реформ”.

Навчальний курс у рамках цього проекту був побудований з огляду на те, що медіа-грамотність - це сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. У рамках навчального курсу, що його успішно провели для людей поважного віку експерти громадської організації “Прес-клуб реформ” журналіст і критик Дмитро Шульга та викладач педагогічного університету Роман Пикалюк, акцент було зроблено на тому, що медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають.ішній журналістиці стає особистість журналіста чи журналістки.

Для людей будь-якого віку, у тому числі для поважної аудиторії 60+ бути медіаграмотним сьогодні в Україні означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими. Саме тому “Прес-клуб реформ”, місія якого - допомагати людям вчитися компетентно споживати будь-які повідомлення в мас-медіа та вміти створювати свій власний медіа-продукт.

Тому під час навчального заняття у п’ятницю учасники та учасниці підсумували свої знання про те, що таке інформація і за якими законами вона розвивається, чи можна регулювати інформаційний потік в сучасному світі, яким є вплив дезінформації, на якій глибині інформаційного океану починають загрожувати фейки, яким є значення медіаграмотності у сучасному світі, як працювати з хейтерами та коментарями, а також обговорили два проекти, створені у рамках навчального курсу. Перший проект - це Телеграм-канал “Жіночі секрети з пані Людмилою”, який створила 68-річна Людмила Коцюра, а другий - це подкаст з вигаданами історіями про походження віршів, першою з яких стала історія про один з віршів Сергія Жадана. Цю історію придумав та записав на аудіо семидесятирічний Володимир Вадейко.

Захід було організовано НРГО “Прес-клуб реформ” у рамках проєкту “Критичне мислення та гігієна інформації в часи пандемії та інформаційної ери”, що реалізується громадським об’єднанням «Суспільство і право» за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Погляди учасників заходу не обов'язково відображають офіційну позицію Європейського союзу.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!