Як регулювання діяльності месенджерів може захистити права користувачів і національні інтереси
Днями Верховна Рада зареєструвала законопроєкт про регулювання діяльності месенджерів, через які поширюється масова інформація. Зокрема Telegram, власником якого є росіянин Павло Дуров. Як це може захистити права користувачів і національні інтереси, розповіла наша аналітикиня Дзвенислава Щерба для телемарафону «Єдині новини»
Ось кілька важливих тез від експертки:
- Аби не стати жертвою маніпуляцій у месенджерах, потрібно пам'ятати базові правила. До прикладу, якщо в Telegram опублікували повідомлення, де великими літерами написано: «ТЕРМІНОВО! Сьогодні о 3 ранку буде масована атака», — це маніпуляція.
- Не менш критично варто ставитися й до китайської платформи TikTok. Згадаємо лише сумнівні меседжі на кшталт: «Мій кум-військовий сказав, що буде ракетний обстріл» чи зимові «вкиди» про блекаути.
- Допомогти може входження в єдиний європейський регуляторний простір, що передбачає верифікацію соцмереж. Завдяки їй ми розумітимемо, що це за соцмережа, де знаходяться її сервери, хто її власники.
- Нині Telegram, TikTok та Viber фактично виконують функцію медіа. Але вони не зареєстровані як медіа та не несуть відповідальності за контент, який публікують. Важливо, щоби в Україні з'явилися регулятори, що контролюватимуть їх як окремі суб’єкти у сфері медіа.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?