​Розширення можливостей для журналісток України

22.05.24, 12:00

Три некомерційні організації з Німеччини та України розпочнуть цього літа проект «Розширення можливостей для журналісток України», який має на меті посилити стійкість жінок-журналісток у контексті війни. Це Deutsche Gesellschaft e. В. (Берлін), правозахисна організація «Гендер Зед» (Запоріжжя) та «Прес-клуб реформ» (Кропивницький), спільний проект яких підтримує Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини у рамках Програми Східного Партнерства.

Завдяки співпраці цих партнерів через залучення журналісток та активісток громадського сектору буде створено неформальну мережу організацій та осіб, які продовжуватимуть працювати над питаннями різноманітності та участі жінок, що виходить за межі проекту .

«Ми прагнемо зміцнити стійкість журналісток в Україні шляхом навчання з тем боротьби з дезінформацією, гендерної рівності, через мережеві зустрічі, а також покращення ментального здоров’я та часу на емоційний ретрит. Завдяки тренінгам в Україні та навчальній поїздці до Берліну ми будемо сприяти довгостроковому розширенню можливостей українських журналісток», – каже Себастьян Рьоснер, представник німецьких організаторів Deutsche Gesellschaft.

Зустрічі між активістками та журналістками є значущим досвідом для обох сторін та їхнього професійного зростання. Це зміцнюватиме місцевих партнерів та покращуватиме контакти між українськими та закордонними медіа і громадськими організаціями.

«Основні виклики для жінок у журналістиці в часи війни включають погіршення матеріальної бази для незалежної журналістики, скорочення особистих зв’язків і можливостей для саморозвитку, а також боротьбу з фейками про ЛГБТК-людей або дезінформацією, пов’язаною з питаннями гендерної рівності», – переконаний Ростислав Мілевський, керівник Гендер Зед.

Жінки відіграють життєво важливу роль у протистоянні повномасштабному вторгненню росії в Україну, будь то на передовій, у медіа, у лікарнях, школах, притулках чи закладах харчування, у війську та на підприємствах, в Україні та поза її межами. Війна особливо підкреслила невидиму вразливість жінок – у площині ментального здоров’я.

«Однією із вразливих груп є жінки-журналістки, які, залишившись в Україні, продовжують висвітлювати тему війни, часто працюючи на передовій або поблизу неї. Вони їздять у звільнені регіони, беруть інтерв’ю у потерпілих, пишуть про людські трагедії, працюють із жахливими свідченнями постраждалих та переживають інші події, пов’язані з війною», – каже виконавча директорка Прес-клубу реформ Вікторія Талашкевич.

Журналістки активно беруть участь у розвінчанні кампаній з дезінформації, хоча часто й самі потерпають від гібридної інформаційної війни. Тому проєкт базується на широкому розумінні вразливості та маргіналізації і дотримується міжсекційного підходу, щоб убезпечити та посилити жінок в медіа.

Будь ласка, слідкуйте за проектом за допомогою хештегу #civilsocietycooperation та беріть участь у його заходах, коли вони будуть анонсовані. Додаткову інформацію можна буде знайти на ресурсах партнерів Deutsche Gesellschaft e. V. (некомерційна берлінська асоціація політичної освіти), Gender Zed (запорізька ЛГБТК-організація) та на ФБ-сторінці Прес-клубу реформ (громадська організація, яка працює з медіа).

Незабаром буде оголошено набір на участь для журналісток у навчально-ретритних тренінгах, котрі відбудуться у липні та серпні в Україні.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!