Ковалівський парк

Категории: Достопримечательности

центр міста - біля театру

головний вхід на перетині вулиць Дворцової та Орджонікідзе

Время работы:

Цілодобо

Ковалівський парк (колись називався парк Леніна), знаходиться неподалік музично-драматичного театру - на початку вулиці Дворцової, у межах мікрорайону Ковалівка (квартал між вулицями Дворцова, Олефіренка та Євгена Чикаленка і Ельворті).

Площа парку – трохи більше восьми гектарів, – на даний момент обгороджена парканом з кількома входами по кутах чотирикутника, форму якого має парк. На території парку є кілька пам'ятників, а також будівля обласної філармонії, що примикає до парку з боку вулиці Євгена Чикаленка. У парку впорядковано дитячий майданчик, постійно проводяться міські та державні свята, народні гуляння, різноманітні розважальні заходи.

Кілька слів про історію парку - він був розбитий у 50-ті роки XIX століття за розпорядженням військового командування. Свого часу тут було влаштовано тир для навчання юнкерів Єлисаветградського кавалерійського училища, тендер для товариства велосипедистів. Щоліта у парку проводилися військові збори.
За часів СРСР у парку встановили один із перших у союзі пам'яток вождю світового пролетаріату (скульптор М. Г. Манізер). У парку росте багато клена гостролистого, ясенелистого та татарського, кінський каштан, липа, ялина, несправжньоакацієва робинія, влітку працює фонтан, взимку заливається ковзанка.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!