Філіпенко відкрив фотовиставку «Обличчя кіровоградської журналістики»

03.12.13, 14:00

Минулого тижня у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної фотовиставки члена Національної спілки журналістів України Ігоря Івановича Філіпенка «Обличчя кіровоградської журналістики» до 55-річчя Національної спілки журналістів України та 5-річчя Інтернет-видання «FOTOINFORM».

Виставка Ігоря Філіпенка
Виставка Ігоря Філіпенка

Ігор Філіпенко є активним учасником і організатором багатьох фотовиставок у Кіровограді, лауреатом і призером численних фотоконкурсів. Його роботи друкувалися в багатьох обласних виданнях, зокрема - «Народне слово», «Вечірня газета», «Украина-Центр», «Новий погляд», «100-й округ», «Ведомости плюс», «Кіровоградська правда», а також в українських виданнях – «Голос України», «Кореспондент», «Воля» та ін.

Виставка Ігоря Філіпенка
Виставка Ігоря Філіпенка

Журналіст - це професіонал, закоханий у свою роботу, небайдужий до людей, подій і професії людина. У нас на Кіровоградщині багато професійних журналістів. Багато з них потрапили в об'єктив Ігоря Філіпенка. Ігор Іванович за допомогою фотографії змушує замислитись, яка копітка робота людей, завдяки яким ми щодня отримуємо інформацію з газет, журналів, телебачення, Інтернету. Саме таку мету переслідує виставка «Обличчя кіровоградської журналістики».

Виставка Ігоря Філіпенка
Виставка Ігоря Філіпенка

Народився Ігор Філіпенко 24 серпня 1966 року в місті Кіровограді, навчався у загальноосвітній школі № 13. Фотографією митець зачарований з раннього дитинства і не розлучається з фотоапаратом ось уже 38 років, дотримуючись головного принципу – якомога повніше розкривати різноманітність навколишнього світу.  Ігорю Івановичу належить вислів: «Різні життєві ритми і оточення формують особистість.

Виставка Ігоря Філіпенка
Виставка Ігоря Філіпенка

Стикаючись з ситуаціями ми стаємо або більш гнучкими, або жорсткішими, або ж залишаємося такими як є… Кожен з нас, так чи інакше, живе у своєму світі». Тому основним жанром майстра є репортажне «живе фото», а основним об’єктом авторської зйомки - людина.  Журналістикою почав займатися в 1999 році. Перші матеріали були надруковані у Всеукраїнському виданні «Цікава газета», за одну зі своїх публікацій був визнаний найкращим автором 1999 року.

Виставка Ігоря Філіпенка
Виставка Ігоря Філіпенка

В галузі фотозйомки у журналістиці почав професійну діяльність навесні 2004 року, отримавши запрошення на посаду штатного фотокореспондента в першу кольорову газету Кіровоградщини - «Кіровоград Вечірній». Наприкінці 2005 року був призначений на посаду заступника головного редактора цього ж видання. З 2007 року співпрацює з «УКРІНФОРМ ФОТО». У цьому ж році був призначений редактором Кіровоградської обласної газети «100-й округ». В даний час продовжує займатися професійною фотозйомкою та журналістикою.

Виставка Ігоря Філіпенка
Виставка Ігоря Філіпенка

27 листопада 2008 року було створено Інтернет - видання «FOTOINFORM», яке ось вже п'ять років висвітлює різні події та заходи, які відбуваються в місті та області. Не залишаються без уваги резонансні новини з інших регіонів України та світу. За свою діяльність Ігор Іванович був неодноразово нагороджений різними грамотами та подяками, зокрема, Почесною грамотою Кіровоградської обласної ради та облдержадміністрації за громадську роботу у Кіровоградському осередку Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» (2005), Почесною грамотою Національної спілки журналістів України (2006), Почесною грамотою Кіровоградської обласної ради та облдержадміністрації (2007). Ігор Іванович є лауреатом обласної журналістської премії за 2007 рік у номінації «Фотожурналістика».

Ігор Філіпенко
Ігор Філіпенко

У 2008 році зайняв І місце в обласному конкурсі «Кіровоградщино, будь зеленою!» За участь у фотоконкурсі «Кіровоград очима кіровоградців» був відзначений Почесною грамотою Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету (2008), а 2009 року відзначений Почесною грамотою управління культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації.

Виставка Ігоря Філіпенка
Виставка Ігоря Філіпенка

В 2009 році був нагороджений почесним знаком Національної спілки журналістів України, а в 2010 році від Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету отримав відзнаку «За заслуги» ІІ ступеня. У 2012 році відзначений Міністерством соціальної політики України, а в 2013 - Міністерством доходів і зборів України. За цей час також був нагороджений грамотами та дипломами від ГУ УМНС України в Кіровоградській області, УМВС України в Кіровоградській області та ін.

Виставка Ігоря Філіпенка
Виставка Ігоря Філіпенка

Вже понад 10 років об’єктив митця націлений також і на його колег під час їх професійної діяльності. Більш ніж 100 фоторобіт знайомлять нас з журналістами, операторами, редакторами, фотокореспондентами, які не просто репортери новин і подій, а люди зі своїми емоціями та переживаннями.

автор - Костенко Тетяна – науковий співробітник відділу обласного художнього музею –  картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Юля .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Добрий вечір,мені потрібна ваша допомога
Виктор .Комплекс "Хащуватська трагедія"
Миле Хащувате, Серцю рідний край. Обрієм крилатий Бузький водограй. Небо синьооке, Сонцем на поріг. Відчуття глибоке…
Татьяна .Point: Місце зустрічі змінити не можна
Очень классная идея! Молодцы,что стараетесь для своих гостей!!!! удачи Вам и поскорее набирайте 15 000, я в вас верю....!!!!…