Кіровоградці вчились розмовляти мовою миру
Минулого тижня у Кіровограді відбувся семінар для журналістів та активістів "Суспільний діалог як мова миру", на якому обговорювались питання безконфліктної поведінки, шляхів і способів пошуку спільної мови, а також специфіки роботи журналістів із сенситивними темами, такими як конфлікт (подібно до конфлікту на Сході України) та вимушено переміщені особи.
Найбільше жвавих дискусій викликав блок, презентований Рамі Колемайненом. Рамі є досвідченим тренером та журналістом: він працював у 90 країнах світу, особисто відвідував і висвітлював зони конфліктів, працював і як спостерігач у сфері прав людини.
Учасники охоче обговорювали кейси, на практиці відпрацьовували навички інтерв'ю так, щоб не викликати протесту і захистити почуття та/чи безпеку свого співрозмовника.
Багато уваги було приділено й теоретичному блоку, адже розуміння, чому і як з'являються конфлікти, що і як може вплинути на їх розвиток, також є надзвичайно важливим для обрання моделі поведінки. Особливо це стосується засобів масової інформації в цілому, оскільки позиція журналіста та редактора майже завжди є вікритою для достатньо широкого кола осіб, які до цієї думки прислуховуються.
Семінар відбувся в рамках проекту «Культурний центр. Інтеграція ВПО в соціальне життя КІровоградщини», який вповаджується на території Кіровоградщини НРГО "Турбота" за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через Інститут міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (DVV International) та Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція та розвиток».
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?