Блискавка — одне з найнебезпечніших природних явищ!

15.04.16, 18:00

Блискавка — одне з найнебезпечніших природних явищ, яке може завдати значних матеріальних збитків і навіть убити людину. На жаль, щороку на території Кіровоградської області від блискавок гинуть і травмуються люди. Також трапляються випадки, коли блискавка спричиняє пожежу в житлових помешканнях.

Щоб запобігти трагічним наслідкам від грози необхідно дотримуватись таких порад: - під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. У приміщенні не повинно бути протягу, що притягує кульову блискавку, як магніт; - у приватному будинку не можна палити в печі, бо блискавка може проникнути в будинок через димохід.

Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, дротів — усі вони притягають розряд; - якщо ви перебуваєте на вулиці, то уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева; - якщо ви опинилися в лісі, то не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під самотнім високим деревом небезпечно для життя. У жодному разі не бігайте й не плавайте; - зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б'є туди постійно.

Дуб, тополя, сосна та ялина найбільші провідники розрядів електрики, найменші — верба, клен та кущі; - якщо ви опинилися в полі, то знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, то сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте в повний зріст; - якщо у вас із собою є парасолька, то в жодному разі не розкривайте її – у парасольці є металеві прути, які притягують розряди; - якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, то терміново зупиніться; - якщо ви знаходитеся в автомобілі, то небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні автомобіля, які можуть притягувати розряди.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Усі електричні прилади, а також мобільні телефони є приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози.


Юрій Лісніченко - від Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської областіКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!