В Олександрії обговорили впровадження енергозберігаючих технологій
Минулого тижня в Олександрії пройшла низка заходів щодо можливостей для енергоефективності та енергозбереження за участі Представництва ЄС, Державного агентства з енергоефективності та енерго-збереження, Офісу віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, міської влади, журналістів, активістів, керівників ОСББ. Організовували згадані цікаві івенти команда інформаційної кампанії "Сильніші разом!".
Окрім того, у рамках візиту пройшов тренінг та практикум для голів ОСББ на тему: «Написання проектів. Залучення фінансування з ЄС для заходів з енергоефективності», який провела експерт з фандрайзингу Тетяна Лебухорська.
Під час круглого столу експерт Представництва ЄС в Україні Сергій Ладний відзначив, що енергоефективність є однією з основних програм допомоги ЄС Україні.
У свою чергу представник Державного агентства з енергоефективності та енерго-збереження Костянтин Гура наголосив, що сьогодні питання енергетичної незалежності – це питання національної безпеки України.
Волночас, Андрій Климчук, координатор роботи з національними медіа Офісу віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, наголосив, що окрім власне фінансових заощаджень, енергоефективність – це також величезний капітал іншої свідомості.
"Відповідальне ставлення до ресурсів творить відповідальну родину, громаду, державу. Банально, та Європа починається там, де сусіди зачиняють холодної пори року вікна у під`їзді. Тож ідеться, насамперед, про мислення, і роль медіа тут неоціненна",- відзначив Андрій Климчук.
«Незважаючи на те, що майже половина населення зможе претендувати на отримання житлово-комунальних субсидій, перед іншими постане питання, яким чином можна зменшити розмір плати за житлово-комунальні послуги. Виникає виклик перед місцевими органами влади, які інструменти для підвищення енергоефективності будівель можуть бути запропоновані людям», - зазначила Любов Акуленко.
Вона додала, що місцева влада має для цього як більші ресурси на місцевому рівні внаслідок реформи децентралізації, так і програму «теплих кредитів» від Держенергоефективності - єдину в країні, що може підтримати інвестиції у енергоефективність фінансово.
«Також важливо підтримати активних громадян, які мають бажання створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ та інші), аби продемонструвати, що мешканці за підтримки держави цілком спроможні зробити своє житло економним та комфортним», - наголосила керівник інформаційної кампанії «Сильніші разом».
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?