Посвідчення водія: Як отримати?

02.05.17, 12:00

Процес отримання посвідчення водія не такий і складний як здається на перший погляд. Сьогодні працівники регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області розвіють всі міфи про складності з котрими зіштовхуються автолюбителі.

Процес отримання можна розділити на три кроки.
1. Навчання в автошколі
2. Складання іспитів в сервісному центрі МВС
3. Отримання посвідчення

Навчання в автошколі

Перед тим як обрати автошколу необхідно перевірити акредитацію навчального закладу на офіційному сайті головного сервісного центру МВС
http://hsc.gov.ua/index/avtoshkoli/perelik-avtosh... За даним посиланням можна знайти найближчу акредитовану автошколу, а ще її контакти, категорії, за якими вона може проводити навчання, та срок дії ліцензії.

Для запису на курси в автошколі вам будуть потрібні такі документи: 1. заяву на ім'я керівника установи (з зазначенням місця проживання та категорії транспортного засобу, право на управління якого Ви хотіли отримати); 2. паспорт (пред'являється особисто); 3. копія ідентифікаційного коду; 4. чотири фотографії розміру 3,5х4,5; 5. медична довідка. 6. для отримання категорії D1 необхідно мати посвідчення водія категорії B або C1 або категорій B та C1 і безперервний трирічний стаж керування відповідним транспортним засобом. Право на керування транспортними засобами категорії D надається особам, які мають посвідчення водія категорій B, C1, C, D1 або кількох з них, мають безперервний трирічний стаж керування транспортним засобом відповідної категорії, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами категорії D.


Складання іспитів в сервісному центрі МВС

Після здачі внутрішнього іспиту Вам потрібно пройти іспит в будь-якому зручному для Вас сервісному центрі МВС, прив'язки до місця реєстрації немає. Щоб дізнатися найближчий сервісний центр МВС перейдіть за цим посиланням http://hsc.gov.ua/kontakti/kontakti-gsts-pidrozdi... Складаючи іспит разом з групою, з якою навчалися в автошколі, документи до територіального сервісний центр МВС за місцем знаходженням навчального закладу подають представники автошколи. Вам треба взяти з собою тільки паспорт.

Іспит, як і в автошколі, складається з 2-х частин.

1. Теоретична частина.

Тестування на комп'ютері, за 20 хвилин необхідно відповісти на 20 питань, при цьому допускається не більше 2-х помилок.

Ви повинні добре знати: • правила дорожнього руху; • дорожні знаки; • розмітку; • основи права, • основи безпеки руху; • основи надання медичної допомоги при ДТП.

При успішній здачі теоретичної частини іспиту Ви допускається до практичної частини і цей результат вважається дійсними протягом трьох місяців.

Якщо Ви допустили більше 2-х помилок або не вклалися в 20 хвилин, до практичної частини Ви не допускається. Спробувати знову здати теорію ви зможете не раніше, ніж через 5 днів. При цьому теоретичний іспит можна здавати необмежену кількість разів протягом 10 років.

2. Практична частина.

Перевіряють Ваші навички керування транспортними засобами відповідних категорій. Кількість перездач практичну частину іспиту обмежена 3-ма спробами. Якщо Вам не вдалося здати – доведеться знову пройти повний курс практичного навчання (керування ТЗ) в автошкол. На практиці до таких крайнощів, як правило, не доходить.

Навички водія оцінюються по виконанню наступних дій:

3. підготовка до початку руху; 4. своєчасне включення попереджувальних сигналів; 5. використання дзеркал заднього виду; 6. початок руху; 7. рух по прямій; 8. розгін і перемикання передач з нижніх на вищі і з вищих на нижні; 9. вибір дистанції і інтервалів між транспортними засобами; 10. об'їзд стоять транспортних засобів (в тому числі загального користування) та інших перешкод; 11. перестроювання з однієї смуги руху на іншу; 12. випередження та обгін; 13. маневрування на дорозі, має дві або більше смуги для руху в одному напрямку; 14. реакція на сигнали, що подаються іншими користувачами доріг; 15. увагу по відношенню до інших транспортних засобів; 16. дотримання права проїзду транспортних засобів, що мають перевагу в русі; 17. оцінка дорожніх обставин при наближенні до нерегульованого перехрестя, облік вимог знаків, 18. розмітки, сигналів інших учасників руху; 19. оцінка дорожніх умов при під'їзді до регульованого перехрестя. Подача, при необхідності, 20. попереджувальні сигнали; 21. зупинка перед перехрестям; 22. дотримуєтеся ви знаків світлофора або регулювальника; 23. зупинка транспортного засобу; 24. зупинка автомобіля на підйомі, а потім відновлення руху (при цьому автомобіль повинен плавно 25. зрушити з місця і може відкотитися назад не більше ніж на 20 см, двигун повинен працювати); 26. плавне рушання з місця після зупинки; 27. гальмування і зупинка автомобіля при різних швидкостях, включаючи екстрену зупинку, якщо 28. дозволяє дорожня ситуація і умови руху; 29. розворот при обмеженій ширині проїжджої частини і рух заднім ходом.

Отримання посвідчення

Після успішного складання практичних іспитів залишається останній крок – отримати водійське посвідчення. Якщо Ви здавали іспит разом з групою, там же потрібно отримати і оплатити квитанції за саме посвідчення і іспити. Посвідчення видається особисто під розпис після пред'явлення паспорта або іншого документа, що його замінює. У результаті ви повинні отримати: 1. водійське посвідчення; 2. свідоцтво про закінчення автошколи; 3. особисту картку водія; 4. медичну довідку.

За більш детальною інформацією громадяни можуть звертатись до територіальних сервісних центрів МВС Кіровоградської областіКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Юля .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Добрий вечір,мені потрібна ваша допомога
Виктор .Комплекс "Хащуватська трагедія"
Миле Хащувате, Серцю рідний край. Обрієм крилатий Бузький водограй. Небо синьооке, Сонцем на поріг. Відчуття глибоке…
Татьяна .Point: Місце зустрічі змінити не можна
Очень классная идея! Молодцы,что стараетесь для своих гостей!!!! удачи Вам и поскорее набирайте 15 000, я в вас верю....!!!!…