Чудова сімка прокурорських будинків, або хто раніше жив, той і зараз живе
Елітне селище Дмитрівка давно потрапило до уваги журналістів: тут розташовані маєтки та вілли впливових колишніх та нинішніх держслужбовців. Але ріелтори недаремно називають Дмитрівку «прокурорським містечком»: найбільше подобається воно прокурорам, причому живуть тут як колишні правоохоронці, так і ті, хто розслідує справи зараз. І домівки і перших, і других приголомшують розкішшю. Так які ж посади займають чи займали власники будинків на сто кімнат?
Керівник Департаменту прокуратури Володимир Гуцуляк мешкає у будинку, площею 236 метрів. Правоохоронця знайшла телепрограма «Схеми». Маєток, однак, на прокурора не зареєстрований, та і у минулорічній декларації його відсутній. Ним володіє подруга дружини прокурора Марина Дзюба. Журналісти з’ясували, що родина Гуцуляка орендує будинок за 11 тисяч гривень на місяць. Натомість у декларації Гуцуляка вказано, що він безоплатно користується київською квартирою Марини Дзюби, а у Дмитрівці родина Гуцуляків має дві ділянки по 1000 кв. м.
Наступний чинний працівник прокуратури, що живе у елітному селищі – Володимир Кулеша. Він - начальник відділу розгляду звернень громадян у профільному управлінні ГПУ. 350-метровий особняк начальника відділу ГПУ розташований на 0,08 га землі. Землю, як свідчить декларація, прокурор набув у 2002-2004 роках, а будинок добудовує і досі.
За 2016-й рік же, згідно декларації, Володимир Кулеша заробив 378 тис. грн.
Син Кулеші Павло також працює у Генпрокуратурі заступником начальника слідчого відділу у Департаменті спецрозслідувань.
Далі – екс-прокурори та їхні сім’ї: ті, кого стіни будівель міцно захищають від життєвих та політичних ускладнень.
Маєтком площею майже 300 кв. м. володіє колишній начальник організаційно-методичного відділу ГПУ Іван Солодюк. Раніше він працював у Головному управлінні нагляду за додержанням законів, відразу ж після революції Гідності Солодюк обіймав посаду старшого прокурора відділу повернення активів ГПУ.
Наступний мешканець Дмитрівки – Юрій Матьовка із маєтком площею у 300 метрів. У минулі часи він обіймав посаду заступника начальника відділу пріоритетних доручень управління особливо важливих справ в одному з департаментів ГПУ. Дім став власністю прокурора у 2010 році.
До роботи у прокуратурі Юрій Матьовка був заступником голови правління «БТА Банку» та директором департаменту безпеки компанії «Оранта».
У декларації Юрія Матьовки за 2016 рік – 244 тис. грн. зарплати та 75 тис. грн. пенсії.
Наступний сусід колишніх та нинішніх – Михайло Гаврилюк. У 2014 він був заступником Генпрокурора, пізніше ж займав пост прокурора Кіровоградської області. З останньої посади Михайло Гаврилюк був люстрований. Дім екс-прокурор придбав у 2012 році, рік потому ж будинок оформила на себе дочка Михайла Гаврилюка Олена.
Ще один вже не прокурор, але давно власник розкішного маєтку – екс-начальник відділу управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Микола Дробиняк. Площа його будинку – 293 кв. м.
Як з’ясували «Наші гроші», Дробиняк реєструвався за однією адресою з діючим прокурором Інною Гребеник. Вона ж згідно з декларацією спільно володіє квартирою в Ужгороді з дружиною Миколи Дробиняка.
І остання у списку і у чудовій сімці, але перша за площею житлового комплексу – дружина заступника Генпрокурора Віктора Пшонки Любов Блажівська. Вона володіє маєтком площею 1260 кв. м. До речі, доньки подружжя Блажівських є діючими суддями: Оксана Блажівська – суддя Господарського суду міста Києва, Наталія Блажівська – суддя Вищого адміністративного суду України.
Елітне селище Дмитрівка знаходиться у 30 км. Від Києва і
вражає пейзажами. Сотка землі там коштує 20-50 тисяч гривень, вартість
ділянки у гектар може сягати і мільйона. Ціна котеджів там стартує від 200000
доларів, а в елітній частині сягає мільйона доларів.
За матеріалами «Наші гроші» - підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту
«Декларації».
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?