Мистецький світ Юрія Гончаренка

03.12.17, 12:00

Нещодавно в обласному художньому музеї відкрилась експозиція «Мистецький світ», присвячена 55-ти річчю від дня народження члена Національної спілки художників України Юрія Гончаренка.

Народився художник 29 листопада 1962 року в Кіровограді. Навчався в Кіровоградській дитячій школі імені Олександра Осмьоркіна, яку закінчив у 1980 році. Потім, до 1985 року – навчання на відділенні художнього оформлення Дніпропетровського державного художнього училища ім. Є. Вучетича. Під час навчання і після, пробує себе у різних напрямках – абстрактне формальне та реалістичне мистецтво. У 1990 році Юрія Гончаренка приймають до Національної спілки художників України. Він є учасником десятка Всеукраїнських художніх виставок. Твори майстра зберігаються в Кіровоградському обласному художньому музеї та міському художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, приватних збірках України, Росії, Білорусії, Німеччини, Японії, Польщі, Ізраїлі.

Для його творчості характерні декоративність, знаковість, символічність. Його роботи вирізняє цікава авторська техніка та своєрідний симбіоз декоративного живопису і культури поп-арту, в них панує дух фантастичності, потяг до надзвичайного, таємничого і символічного. Твори художника непересічні, в них градація різних кольорів: таємничість зелених різних відтінків, спалахи білого, ритміка червоного, прозорість блакитного… Колоризм його картин – наслідок чуттєвого сприйняття переживань, настроїв, що в ньому живуть. Про свої роботи Юрій Гончаренко говорить: «Я хочу популяризувати українське мистецтво, кольорову гаму і символіку Кіровоградщини, щоб було видно, що мої твори зі степової зони, де випалена трава, сонце, тополі». Перебуваючи в колі актуальних творчих проблем, художник ніколи не втрачає глибинних, генетично закодованих у його підсвідомості зв’язків з народними традиціями.

У співавторстві із ще одним нашим земляком, мистецтвознавцем Олександром Босим, в 2003 році упорядкував та видав унікальний календар «Трипільське диво». Учасник обласних та всеукраїнських мистецьких пленерів. А 2010 рік стає знаковим для Юрія Борисовича Гончаренка – у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» він стає лауреатом обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка за вагомий творчий доробок останніх років.

Твори, які представлені в експозиції музею – це живописні картини художника: «Натюрморт під калиновим кущем» (1988), «Автопортрет» (1989), «Світлиця» ( 2008), Польові квіти» (2006), «Арсенівка» (2007) та твір «Вечеря після стуку в двері» (1993), виконаний в авторській техніці, в якій останні роки працює автор.

Маючи великий творчий досвід, майстер в постійному пошуку, кожного дня виношує нові ідеї, прагне створювати щось своє, оригінальне, а в своїх роботах дає можливість глядачам самим осмислити зміст творів. Своєрідні за колірним вирішенням, незвичною структурою, його авторські декоративні композиції створюють щирий діалог і взаєморозуміння автора та глядача.

Ольга Шапова, зберігачка фондів І категорії Кіровоградського обласного художнього музеюКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Юля .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Добрий вечір,мені потрібна ваша допомога
Виктор .Комплекс "Хащуватська трагедія"
Миле Хащувате, Серцю рідний край. Обрієм крилатий Бузький водограй. Небо синьооке, Сонцем на поріг. Відчуття глибоке…
Татьяна .Point: Місце зустрічі змінити не можна
Очень классная идея! Молодцы,что стараетесь для своих гостей!!!! удачи Вам и поскорее набирайте 15 000, я в вас верю....!!!!…