У Кропивницькому представили світлини з найбільшого в світі фотоконкурсу
Фотовиставка
«Пам’ятки України» відкрилася у відділі мистецтв головної книгозбірні
Кропивницького та області.На ній представлені 57 найкращих світлин фотоконкурсу
«Вікі любить пам’ятки 2019», а також спецномінацій«Єврейська спадщина» та
«Млин».
Міжнародний конкурс фотографій пам'яток культурної спадщини для ілюстрування статей вільної енциклопедіїстартував 2010 року в Нідерландах. За час його проведення учасники завантажили понад 2,6 мільйона фотографій, за що Книга рекордів Гіннеса визнала проєкт найбільшим фотоконкурсом в світі.
Українська частина міжнародного фотоконкурсу проводиться громадською організацією «Вікімедіа Україна». Її представники сподіваються, що щорічне проведення конкурсу «Вікі любить пам’ятки» не тільки дозволить зібрати велику кількість фотографій пам’яток, але й допоможе українцям пізнати забуті сторінки рідного краю і спонукатиме змінити ставлення до багатьох з них.
Міжнародний проєкт представила членкиня правління Фонду «Вікімедіа», адміністраторка Вікіпедії українськоюта членкиня ГО «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків, яка провела тренінг з участі у конкурсі у Гончаренко Центрі Кропивницького. За її словами, цінність світлин полягає перш за все в тому, що вони надають можливість ілюструвати статті Вікіпедії. А вони, в свою чергу, викликатимуть у людей бажання дізнатися більше.
Як зізналася модератора виставки Марина Чала, переможниця конкурсу «Вікіпедія для школи», провести цю акцію вона вважала за потрібне через те, що Кіровоградщина майже не представлена у «Вікі любить пам’ятки»: «Завантажуються світлини, але здебільшого однотипні, знімаються одні й ті ж будівлі, пам’ятки з одного і того ж ракурсу. А важливо, щоб, по-перше, було якомога більше фото, а по-друге, якісніших.
Втім, головне – це фіксація об’єктів тут і зараз. Наприклад, в пам’ятках міста є палац імені Жовтня, який зруйнували багато років тому. Зараз віднайти фото з тією пам’яткою архітектури дуже важко, між тим в цій будівлі перші вистави давав Кропивницький».
Вона зазначила важливість того, щоб Кіровоградщина була представлена саме в категорії вільних зображень, тому«ця виставка не тільки про фотомистецтво, а й про повагу до роботи інших, до авторського права, до пам’яток, до нашої спадщини, один до одного».
До 30 вересня в усіх бажаючих ще є шанс показати унікальність історико-культурних об'єктів Кіровоградщини. А надихнутися на участь у конкурсі допоможе фотовиставка «Пам’ятки України», яка працюватиме у відділі мистецтв ОУНБ імені Дмитра Чижевського до 1 жовтня.
текст і фото - Лариса Семенова, відділ
соціокультурної діяльності
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?