Візерунки часу з Михайлом Сидоржевським

12.01.25, 12:00

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася творча зустріч з Михайлом Сидоржевським – видатним українським громадським діячем, публіцистом, редактором «Української літературної газети», поетом, головою Національної спілки письменників України, членом Проводу Організації українських націоналістів, автором поетичних, прозових та публіцистичних творів і краєзнавчих досліджень.

Зустріч, що стала частиною святкування сорокаріччя заснування Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, пройшла у теплій атмосфері, що зібрала численних літераторів, читачів і шанувальників творчості Михайла Олексійовича. Модерувала захід Надія Гармазій – письменниця, літературознавиця, голова Кіровоградської обласної організації НСПУ, кандидатка філологічних наук. Під час зустрічі Михайло Сидоржевський поділився важливими моментами свого літературного шляху, розповідаючи, як на його формування як письменника вплинули творчість Ернеста Хемінгуея і Габріеля Гарсіа Маркеса. Однак найбільші враження на нього справив автобіографічний роман Джека Лондона «Мартін Іден», який він прочитав ще у юному віці. Серед українських письменників дуже вагомі в поезії – Тарас Шевченко, у прозі – Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник і Григір Тютюнник. Особливу увагу Михайло Олексійович приділяє краєзнавчими пошуками, цікавиться топонімікою, колекціонує афоризми, працює зі словниками і записує архаїчні терміни, багато з яких були характерні для його родини.

Такі дослідження є важливою частиною його творчості, адже вони дозволяють зберігати і передавати мовну спадщину, а також глибше занурюватися в культуру і традиції рідного краю. Під час заходу було представлено п’ять різножанрових книг Михайла Сидоржевського. «Солотвин. З глибин минулого до наших днів» (2023) – це історико-краєзнавча праця, яка пронизана особистісною історією її автора. «Візерунки на пергаменті часу» (2021) – видання, яке письменник представив як історію в трьох частинах, написану єдиним реченням. Це медитативна проза, що містить риси потоку свідомості й відносить читача до рідних місць її автора. Декілька уривків автор зачитав для слухачів зі своєї публіцистичної книги «На межі світла і пітьми» (2024).

Під час зустрічі Михайло Олексійович представив книжку «Навпіл між обома світами», якою дебютував у літературі, а також збірку верлібрів «Запрошення до подорожі» (2021). Також пан Михайло представив «Українську літературну газету», яка стала важливим голосом для української інтелігенції та користується великою популярністю серед читачів, в тому числі серед користувачів нашої бібліотеки. Зустріч із Михайлом Сидоржевським була не лише святом літератури, але й важливою культурною подією, яка ще раз підкреслила, наскільки глибокими та багатими є духовні та інтелектуальні ресурси нашої нації.

Підготувала Ірина Рєзнік, відділ обслуговування користувачів



Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!