Пам'ятник героям-комсомольцям

Категории: Достопримечательности

проспект Университетський, 7

Пам'ятник комсомольським поколінням Кіровоградщини розташований неподалік від національного технічного університету - у симпатичному сквері, який, втім, потребує реконструкції. Пам'ятник було відкрито 29 жовтня 1978 року на 60-річчя Комсомолу. Комсомол (скорочення від Комуністичної спілки молоді), повне найменування - Всесоюзна ленінська комуністична спілка молоді (ВЛКСМ) - це політична молодіжна організація в СРСР.

Пам'ятник був споруджений на гроші комсомольських організацій області. У різних джерелах можна зустріти інші назви цієї пам'ятки: пам'ятник героям-комсомольцям, скульптура комсомолки чи просто комсомолка.
Пам'ятник є скульптурою дівчини-комсомолки, яка в лівій піднятій руці тримає факел, а правою рукою опущеної і трохи відведеної руки торкається колосків пшениці.

Висота пам'ятника становить 12 метрів, який встановлений на гранітному постаменті заввишки 0,7 метра. Пам'ятник виконаний із залізобетону. На жаль, вандали вкрали з нижньої частини монументу мідне покриття. Автори пам'ятника: архітектори – Губенко О., Візняк В., скульптор – Мацієвський О.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!