У Міжнародний день охорони здоров'я вуха і слуху у Новоукраїнській школі №8 провели урок особливого етикету. Це була чудова нагода наголосити на такій важливій здатності нашого організму, як слухання. - Можливість чути, насолоджуватися звуками навколишнього світу треба берегти, а для цього дітям потрібні відповідні знання про те, як важливо бути уважним до збереження слуху. А ще, безумовно, розуміти і співчувати людям, які мають проблеми зі слухом, бути толерантними, розуміти мову жестів, - розповідає Людмила Талашкевич, викладач Новоукраїнської школи №8, керівник євро-клубу "Веселка". Про це і говорили вчителі з дітками, використовуючи чудові брошури Вінницької громадської організації "Гармонія".
Уроки особливого етикету. Люди з проблемами слуху
Люди з проблемами слуху сприймають інформацію візуально (наочно)
Розмовляючи з людиною, яка має проблеми зі слухом, дивіться прямо на неї, звертайтесь безпосередньо до співбесідника, а не до сурдоперекладача.
Ваше обличчя має бути відкритим та освітленим, щоб нічого не перешкоджало співбесіднику стежити за вашою мімікою. Не жуйте гумку. Пильнуйте, щоб джерело світла не було за Вами, тому що це заважає глухим бачити Ваше обличчя.
Не всі люди, що погано чують, можуть читати по губах. Вам краще всього перепитати про це під час зустрічі.
Щоб привернути увагу людини, яка погано чує, можна злегка торкнути її за плече або помахати рукою.
Говоріть ясно та чітко. Не потрібно забагато підкреслювати щось, кричати, особливо на вухо.
Якщо існують труднощі під час усного спілкування, запитайте чи не простіше буде переписуватись. Не соромтесь перепитувати.
Не змінюйте тему розмови без попередження.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?